Microsoft: Hyper-V wkrótce za darmo

Microsoft: Hyper-V wkrótce za darmo
Źródło zdjęć: © Microsoft

09.09.2008 12:30, aktual.: 09.09.2008 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił, że oprogramowanie wirtualizacyjne Hyper-V będzie oferowane wkrótce całkowicie za darmo.

Hyper-V to platforma wirtualizacyjna Microsoftu oparta na architekturze typu 1 ( hypervisor ). Umożliwia zarządzanie środowiskami pracy rozmieszczonymi na wirtualnych partycjach. Posiada obsługę systemów wirtualnych zarówno w wersjach 32-, jak i 64-bitowych, maksymalnie do 4 wirtualnych procesorów oraz do 64 GB pamięci RAM przypadającej na każdy z systemów. Lista obsługiwanych wirtualnych systemów znajduje się w ramce poniżej.

Udostępnienie platformy Hyper-V za darmo jest odpowiedzią Microsoftu na podobny krok uczyniony ostatnio przez VMware - producenta konkurencyjnego oprogramowania do wirtualizacji systemów operacyjnych.

Gigant z Redmond zapowiedział, że Hyper-V pojawi się w witrynie Centrum pobierania Microsoftu w przeciągu maksymalnie 30 dni. Dostępnych będzie ponad dziesięć lokalizacji językowych oprogramowania.

W tym czasie ma zostać udostępniona także nowa wersja aplikacji do zarządzania wirtualnymi środowiskami pracy - program System Center Virtual Machine Manager ( SVCMM ) 2008.

Płatna wersja Hyper-V, wydana w czerwcu br. i kosztująca 28 dolarów nadal będzie wspierana przez Microsoft.

Więcej informacji: witryna Microsoftu poświęcona produktom do wirtualizacji - http://www.microsoft.com/virtualization/default.mspx ( w j. ang. ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)