Trwa ładowanie...
holderName

mBank wprowadza nową usługę Blika. "Prośba o przelew" jest już dostępna w aplikacji

mBank udostępnił dziś nową funkcję Blika. "Prośba o przelew" jest dostępna wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji mobilnej banku. Dzięki usłudze użytkownicy mogą poprosić swoich znajomych o przesłanie pieniędzy na numer telefonu powiązany z rachunkiem bankowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mBank wprowadza nową usługę Blika. "Prośba o przelew" jest już dostępna w aplikacji
mBank wprowadza nową usługę Blika. "Prośba o przelew" jest już dostępna w aplikacji (Shutterstock.com)
holderName

mBank udostępnił dziś w swojej aplikacji mobilnej niezwykle przydatną funkcję. Bank daje możliwość przesłania za pośrednictwem Blik-a prośby o przelew na numer telefonu powiązany z rachunkiem. Wkrótce usługę mają także wprowadzić pozostałe placówki.

Użytkownicy, którzy wyślą prośbę o przelanie środków będą musieli podać numer telefonu osoby, do której zwracają się o pożyczkę lub zwrot pieniędzy. Odbiorcy wiadomości otrzymają specjalne powiadomienie. Prośbę będą mogli zaakceptować lub odrzucić w ciągu 72 godzin. Po tym czasie nadawcy otrzymają informację o tym, że adresat prośby nie odpowiedział oraz nie wykonał przelewu.

holderName

Usługa realizowana jest wyłącznie po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej. Nie będzie możliwości wysłania prośby o przelew do osób, które nie korzystają z Blika. Rozwiązanie ma w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo użytkowników banku. Przelewy tego typu mają zapobiec popularnym w ostatnim czasie próbom wyłudzania kodów Blik przez osoby podszywające się pod naszych znajomych za pomocą nieznanych numerów telefonu czy fałszywych profili w mediach społecznościowych.

Jak poprosić o przelew?

Aby dokonać transakcji za pomocą "prośby o przelew" należy:

holderName

1. Kliknąć w ikonę Blik
2. Wybrać odbiorcę, a następnie kwotę przelewu
3. Opisać czego dotyczy rozliczenie
4. Wysłać prośbę o przelew na numer telefonu

Obecnie w Polsce 8 banków umożliwia swoim klientom korzystanie z przelewu na telefon Blik. Oprócz mBanku są to: Alior Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski oraz Santander Bank Polska.

Zobacz także: Stare oszustwo wciąż groźne. Bank Millennium przypomina: uwaga na ataki phishingowe

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów