mBank wprowadza nową usługę Blika. "Prośba o przelew" jest już dostępna w aplikacji

mBank wprowadza nową usługę Blika. "Prośba o przelew" jest już dostępna w aplikacji
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

05.02.2020 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

mBank udostępnił dziś nową funkcję Blika. "Prośba o przelew" jest dostępna wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji mobilnej banku. Dzięki usłudze użytkownicy mogą poprosić swoich znajomych o przesłanie pieniędzy na numer telefonu powiązany z rachunkiem bankowym.

mBank udostępnił dziś w swojej aplikacji mobilnej niezwykle przydatną funkcję. Bank daje możliwość przesłania za pośrednictwem Blik-a prośby o przelew na numer telefonu powiązany z rachunkiem. Wkrótce usługę mają także wprowadzić pozostałe placówki.

Użytkownicy, którzy wyślą prośbę o przelanie środków będą musieli podać numer telefonu osoby, do której zwracają się o pożyczkę lub zwrot pieniędzy. Odbiorcy wiadomości otrzymają specjalne powiadomienie. Prośbę będą mogli zaakceptować lub odrzucić w ciągu 72 godzin. Po tym czasie nadawcy otrzymają informację o tym, że adresat prośby nie odpowiedział oraz nie wykonał przelewu.

Usługa realizowana jest wyłącznie po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej. Nie będzie możliwości wysłania prośby o przelew do osób, które nie korzystają z Blika. Rozwiązanie ma w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo użytkowników banku. Przelewy tego typu mają zapobiec popularnym w ostatnim czasie próbom wyłudzania kodów Blik przez osoby podszywające się pod naszych znajomych za pomocą nieznanych numerów telefonu czy fałszywych profili w mediach społecznościowych.

Jak poprosić o przelew?

Aby dokonać transakcji za pomocą "prośby o przelew" należy:

  1. Kliknąć w ikonę Blik
  2. Wybrać odbiorcę, a następnie kwotę przelewu
  3. Opisać czego dotyczy rozliczenie
  4. Wysłać prośbę o przelew na numer telefonu

Obecnie w Polsce 8 banków umożliwia swoim klientom korzystanie z przelewu na telefon Blik. Oprócz mBanku są to: Alior Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski oraz Santander Bank Polska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)