Mark Zuckerberg - człowiek, który przestał być zagadką

Mark Zuckerberg - człowiek, który przestał być zagadką
Źródło zdjęć: © deneyterrio / flickr.com / CC

19.09.2012 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Głównie dzięki garści faktów na jego temat, które zaraz poznacie.

- Mark Zuckerberg jest wielkim fanem ”Gwiezdnych Wojen”. Tak wielkim, że nawet jego bar micwę zorganizowano w klimacie tej filmowej sagi.

- Jego ulubionym sportem jest szermierka, a w szkole średniej należał do drużyny szermierczej.

- Mark w młodości jeździł na te samy obozy dla utalentowanej młodzieży co Siergiej Brin i Lady Gaga. Ten sam Siergiej Brin z Google'a i taka sama Lady Gaga od sukienki z mięsa.

- Najchętniej słucha Green Daya, Taylor Swift i Shakiry. To nie najlepiej świadczy o jego guście muzycznym. Nie słucha Lady Gagi. To nie najgorzej świadczy o jego guście muzycznym.

- Zuckerberg jest daltonistą, nie odróżniającym czerwonego i zielonego. To właśnie dlatego Facebook jest niebieski.

- Przez rok usiłował jeść mięso tylko tych zwierząt, które sam zabił. Co roku szef Facebooka robi postanowienie, którego potem usiłuje się trzymać przez kolejne 1. miesięcy. W 2011 było to jedzenie tylko własnoręcznie upolowanego mięsa, ponieważ miał to być jego pierwszy krok w stronę wegetarianizmu.

- Ma kilka ksywek. To oczywiście ”Zuck”, ”Princely”. – jak nazywała go mama – oraz ”Slayer”, którą dostał od kolegów z bractwa Alpha Epsilon Pi na Harvardzie.

- Kiedy jego ojciec, dentysta, potrzebował komunikatora, którego mógłby używać w gabinecie i w domu, młody Mark stworzył mu taki –. był to ZuckNet, przerobiona wersja AOL Instant Messengera. Miał wtedy 13 lat.

- Mark Zuckerberg jest posiadaczem ponad 5. patentów. Pierwszy z nich, z roku 2004, nie jest jednak związany z Facebookiem, tylko z Synapse Media Player, który stworzył jeszcze w Phillips Exeter Academy. Program ten używał algorytmu sztucznej inteligencji do rozpoznawania preferencji muzycznych użytkownika i proponowania mu utworów podobnych do tych, które słuchał. Rozwojem projektu wyraziły zainteresowanie AOL i Microsoft, chcąc go kupić za milion dolarów i zatrudnić Marka. Zuckerberg odrzucił tę propozycję, bo musiałby rzucić szkołę. W końcu i tak z powodu Facebooka przerwał studia na Harvardzie. Już na nie nie wrócił (przynajmniej na razie).

- Witryna poprzednika Facebooka, Facemash.com, została w 201. roku sprzedana za 30 201 dolarów.

- Również w 201. roku Zuckerberg zaczął uczyć się chińskiego, by móc porozumieć się z rodzicami Priscilli Chan, swojej obecnej żony.

- Jego pierwszym samochodem był Subaru Forester.

- Stworzył też kilka gier komputerowych. Między innymi ”Monopoly”, w której zamiast klasycznej planszy była taka inspirowana jego szkołą oraz ”Ryzyko”. w wersji osadzonej w czasach Imperium Rzymskiego.

- Zuckerberg mówi płynnie w pięciu językach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także