Mapa koronawirusa. Zakażonych jest już ponad 20 tys. osób. Rośnie też liczba ofiar

Mapa koronawirusa. Zakażonych jest już ponad 20 tys. osób. Rośnie też liczba ofiar

Mapa koronawirusa. Zakażonych jest już ponad 20 tys. osób. Rośnie też liczba ofiar
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
04.02.2020 09:16

Koronawirus z Wuhan rozprzestrzenia się w niebotycznie szybkim tempie. Według najnowszych danych wskutek epidemii zmarło już 427 osób, a liczba zakażonych przekroczyła granicę 20 tysięcy. Media poinformowały także o drugim zgonie poza obszarem Chin kontynentalnych.

Wirus z Wuhan każdego dnia przyczynia się do śmierci dziesiątek ludzi. Lekarze robią wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać epidemię. Z najnowszych danych wynika, że odnotowano już 667 osób, które wygrały walkę ze śmiertelnie groźnym wirusem. Niestety, mapa z dnia 4 lutego 2020 pokazuje też, że liczba zarażonych na całym świecie przekroczyła granicę 20 tysięcy.

Epidemia już dawno nie jest wyłącznym zmartwieniem mieszkańców Chin. Przypadki zakażeń odnotowano na terenie 27 krajów świata. Koronawirus trapi między innymi: Japonię, Australię, Wietnam, Niemcy, Francję, Włochy, Stany Zjednoczone, Singapur, Tajlandię, Kanadę i Wielką Brytanię.

Obraz
© Materiał prasowy

Przypominamy, że pomimo obaw związanych z dotarciem śmiertelnego wirusa do Polski, w naszym kraju nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski uspokaja naszych rodaków, ostrzegając jednocześnie przed innym groźnym wirusem, wskutek którego zmarły już w Polsce dwie osoby od początku roku - wirusie grypy.

Pierwsza ofiara koronawirusa w Hongkongu

Przerażające doniesienia mówią już o 427 ofiarach śmiertelnych. Według nadającej w Hongkongu stacji telewizyjnej TVB, odnotowano tam pierwszy zgon spowodowany koronawirusem. Jest to drugi przypadek śmierci poza obszarem Chin kontynentalnych. Wcześniej na Filipinach zmarł 44-letni Chińczyk.

W Hongkongu zarejestrowano dotąd 15 przypadków zakażenia wirusem z Wuhan. Zmarła osoba miała 39 lat i jak informują lokalne media, cierpiała na wiele innych schorzeń. Powodem śmierci były powikłania wywołane infekcją.

Przeczytaj także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)