Trwa ładowanie...
ycipk-3hz155

Malutki żółw morski zjadł 104 kawałki plastiku. Nie miał szans tego przetrwać

Spacerujący po plaży na Florydzie przechodnie znaleźli wyrzuconego na brzeg żółwia morskiego. Był w kiepskim stanie, więc trafił pod opiekę Gumbo Limbo Nature Center. Niestety zwierzę zmarło. Powód? Miało w sobie 100 kawałków plastiku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stworzenie wielkości dłoni połknęło aż tyle odpadów
Stworzenie wielkości dłoni połknęło aż tyle odpadów (Gumbo Limbo Nature Center, Inc.)
ycipk-3hz155

Żółw morski jest kolejną ofiarą zanieczyszczonych plastikiem mórz i oceanów. I chociaż stworzenie to jest tak małe, że zmieściłoby się na dłoni, to w jego organizmie zalazły się aż 104 kawałki tworzywa sztucznego. Jak widać na poniższym zdjęciu, były to mniejsze i większe elementy.

Weterynarze z Gumbo Limbo Nature Center często spotykają się z tego typu przypadkami. I to u różnych zwierząt. Jedyne, co można zrobić, aby pomóc zwierzęciu to płukanie żołądka. Tak zrobiono też w tym przypadku, jednak żółwia nie udało się uratować.

Ta metoda nie daje pewności, ale jest jedynym, co mogą zrobić weterynarze. Jak czytamy w poście Gumbo Limbo Nature Center, "niestety nie każde zwierzę przetrwa płukanie żołądka. Ale 100 proc. stworzeń, które nie przetrwały, miały w swoich żołądkach właśnie plastik".

ycipk-3hz155

O ilu przypadkach śmierci stworzeń morskich spowodowanych połknięciem plastiku słyszeliście w tym roku? O jednym, kilku, może kilkunastu? Mało kto zdaje sobie sprawę z rzeczywistej ilości takich przypadków.

Zobacz też: Na Ziemi będzie mniej tlenu? Tak plastik w oceanach wpłynie na nasze życie

Według Sea Turtle Conservancy rocznie z powodu zjedzenia plastiku ginie około miliona zwierząt. Wśród głównych ofiar wymieniają: ssaki, ryby, rekiny, żółwie i ptaki. Nie ma się co dziwić. Co roku miliony ton śmieci trafiają do oceanów. Eksperci sądzą, że jest ich już blisko 100 milionów ton.

ycipk-3hz155

W przybliżeniu, średnio 2 stworzenia morskie giną co każdą minutę, z powodu plastiku, który trafił do oceanu. Plastiku, z którego ty też korzystasz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3hz155

ycipk-3hz155
ycipk-3hz155