Luksusy w chińskim pociągu. Tak to wygląda od środka

Luksusy w chińskim pociągu. Tak to wygląda od środka

Luksusy w chińskim pociągu. Tak to wygląda od środka
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | N509FZ
Grzegorz Burtan
25.03.2019 14:55, aktualizacja: 25.03.2019 19:27

Pendolino teoretycznie wniosło trochę luksusu do polskiej kolei. Nie umywa się to jednak do warunków, jakie znajdziemy w pociągu relacji Hong Kong - Pekin. Jeden z youtuberów uchwycił każdy detal na filmie.

Bilet na klasę biznes kupimy już za 157 dolarów (niecałe 600 zł). Może to brzmi jak wygórowana cena za pociąg, ale jest ona uzasadniona kilkoma ważnymi aspektami. Po pierwsze, trasa jaką musi przebić podróżnik to 2441 kilometrów! To nieco więcej niż trasa samochodem z Warszawy do Barcelony.

Po drugie, prędkość taboru wynosi około 300 km/h. Trasa między Hong Kongiem a Pekinem jest pokonywana w niecałe dziewięć godzin. To naprawdę kosmicznie dobry wynik, a taką podróż można traktować również w kategoriach doświadczenia.

No właśnie, doświadczenie. Na kanale Marka Smitha możemy zobaczyć, jak wygląda czekanie na podróż, sama podróż i dotarcie do punktu docelowego. I jest to naprawdę przyjemna podróż. Fotele można rozłożyć od poziomu, obsługa przypomina raczej tę, którą znamy z samolotów, a dworce oraz same maszyny są nowoczesne i eleganckie. Trudno nie odnieść wrażenia, że Chiny postarały się, by szybka kolej wyglądała jak wizytówka ich kraju.

I udało im się, bo w końcu to turysta wrzucił wideo z relacji w tej podróży. Warto je zobaczyć, bo podróż zdecydowanie robi wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)