Luksusowa kabina z przeszkloną podłogą. Tak będzie wyglądać podróż przyszłości

Luksusowa kabina z przeszkloną podłogą. Tak będzie wyglądać podróż przyszłości

Luksusowa kabina z przeszkloną podłogą. Tak będzie wyglądać podróż przyszłości
Źródło zdjęć: © Twitter | DesignQ
Arkadiusz Stando
25.07.2018 10:24, aktualizacja: 25.07.2018 10:41

Firma Hybrid Air Vehicles przedstawiła pierwsze wizualizacje luksusowej kabiny swojego sterowca na miarę XXI-wieku. Jak twierdzą, ich maszyna, Airlander 10, ma zrewolucjonizować podróże lotnicze. Nowy design kabiny rzeczywiście to potwierdza.

Mierząca ponad 45 metrów kabina Airlandera 10 ma zmieścić nawet 19 osób. Tylko pod jednym warunkiem. Nie mogą cierpieć na lęk wysokości, gdyż przed patrzeniem przez szybę się nie ukryją. W kabinie nawet podłoga została przeszklona.

Kabina zajmuje praktycznie połowę długości sterowca, mierzącego 92 metry. Z zewnątrz wygląda jak zwyczajny sterowiec, ale wystarczy zajrzeć do wnętrza kabiny, aby całkowicie zmienić zdanie. Sterowiec jest prawdziwym obliczem luksusowej podróży, przewyższa standardy nawet prywatnych odrzutowców. O ile nam się nie śpieszy.

Przewodnią myślą sterowca jest zwiedzanie świata z lotu ptaka. Dlatego też nie jest samolotem, pędzącym z prędkością blisko 1000 km/h, a zaledwie 150 km/h. Jak na sterowiec, to i tak szybko. Jednocześnie wystarczająco powoli, aby przez przeszkloną podłogę można było oglądać świat.

Nowoczesny Airlander 10 wypełniony jest helem. Napędzają go cztery czterolitrowe silniki V8 o mocy 325 KM każdy. Będzie w stanie podróżować z 19 osobami na pokładzie przez całe trzy dni bez potrzeby lądowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)