Lotnisko Chopina: bomba na pokładzie samolotu? Trwa akcja ewakuacyjna

Lotnisko Chopina: bomba na pokładzie samolotu? Trwa akcja ewakuacyjna

CC BY-SA 2.0
CC BY-SA 2.0
Źródło zdjęć: © Flickr | Anna Zvereva
04.04.2021 21:17

4 kwietnia 2021 r. około godziny 18:00 służby Lotniska Chopina otrzymały informację o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego na pokładzie jednego z samolotów. Trwa akcja ewakuacyjna i pirotechniczna na lotnisku.

Samolot, którego dotyczy zgłoszenie o potencjalnej bombie na pokładzie to Airbus A319 należący do Turkish Airlines. Maszyna przyleciała ze Stambułu i wylądowała na Okęciu ok. godziny 18:00. Tuż przed wylądowaniem zostały zaalarmowane służby lotniska Chopina. Pojawiła się anonimowa informacja o tym, że na pokładzie samolotu może znajdować się ładunek wybuchowy.

W chwili obecnej maszyna znajduje się w bocznym miejscu płyty postojowej, z dala od hangaru i innych samolotów. Pasażerowie zostali ewakuowani. Na miejsce podjechały karetki pogotowia. O godzinie 19:50 trwała jeszcze akcja pirotechników. Udział tych służb jest standardową procedurą w tego typu zdarzeniach. Jest to też ostatnia aktualizacja, jaka miała miejsce.

Pirotechnicy sprawdzają pokład maszyny w poszukiwaniu materiałów niebezpiecznych. Jak przekazał Piotr Rudzki, rzecznik prasowy stołecznego lotniska, dalsze informacje na temat wydarzenia zostaną przekazane, gdy zakończy się akcja na lotnisku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)