Lotnisko Chopina: bomba na pokładzie samolotu? Trwa akcja ewakuacyjna

Lotnisko Chopina: bomba na pokładzie samolotu? Trwa akcja ewakuacyjna
04.04.2021 21:17
CC BY-SA 2.0
CC BY-SA 2.0
Źródło zdjęć: © Flickr | Anna Zvereva

4 kwietnia 2021 r. około godziny 18:00 służby Lotniska Chopina otrzymały informację o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego na pokładzie jednego z samolotów. Trwa akcja ewakuacyjna i pirotechniczna na lotnisku.

Samolot, którego dotyczy zgłoszenie o potencjalnej bombie na pokładzie to Airbus A319 należący do Turkish Airlines. Maszyna przyleciała ze Stambułu i wylądowała na Okęciu ok. godziny 18:00. Tuż przed wylądowaniem zostały zaalarmowane służby lotniska Chopina. Pojawiła się anonimowa informacja o tym, że na pokładzie samolotu może znajdować się ładunek wybuchowy.

W chwili obecnej maszyna znajduje się w bocznym miejscu płyty postojowej, z dala od hangaru i innych samolotów. Pasażerowie zostali ewakuowani. Na miejsce podjechały karetki pogotowia. O godzinie 19:50 trwała jeszcze akcja pirotechników. Udział tych służb jest standardową procedurą w tego typu zdarzeniach. Jest to też ostatnia aktualizacja, jaka miała miejsce.

Pirotechnicy sprawdzają pokład maszyny w poszukiwaniu materiałów niebezpiecznych. Jak przekazał Piotr Rudzki, rzecznik prasowy stołecznego lotniska, dalsze informacje na temat wydarzenia zostaną przekazane, gdy zakończy się akcja na lotnisku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)