WP
Internet

Little Baby Bum: jeden z największych kanałów na YouTube sprzedany

To 9. najpopularniejszy kanał na YouTube pod względem liczby wyświetleń. Little Baby Bum ma już nowego właściciela, a suma transakcji przyprawia o zawrót głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Little Baby Bum to kanał dla dzieci
Little Baby Bum to kanał dla dzieci (YouTube)
WP

Ile można zarobić na sprzedaży kanału na YouTube? Bardzo dużo, o ile ten znajduje się w ścisłej dziesiątce najpopularniejszych. A jako że Little Baby Bum - kanał z animacjami dla dzieci, na którym publikowane były animacje z piosenkami i rymowankami - spełnia ten warunek, to transakcja może opiewać nawet na 8,5 mln funtów. Czyli przeszło 40 mln zł.

Dokładna kwota, za jaką sprzedano Little Baby Bum, nie jest jednak znana. Szacunkiem zajęła się firma Goat Agency. Zainteresowane strony nie zdradzają konkretnych kwot.

Little Baby Bum zostało pozyskane przez agencję Moonbug. To dziecko m.in. byłego pracownika Disneya, Rene'a Rechtmana, oraz Johna Robsona - byłego pracownika WildBrain, firmy mającej kontrolę nad takimi bajkami jak "Teletubisie".

WP

Niestety, popularność filmów dla najmłodszych przyciąga nie tylko mediowych potentatów. Fakt, że dzieci chcą oglądać kolorowe i uśmiechnięte postaci, jest wykorzystywany przez oszustów, którzy podszywają się pod autorów bajek, by publikować na kanale odrażające treści. O ciemnej stronie dziecięcego YouTube'a pisał Grzegorz Burtan z WP Tech. Są to m.in. filmy z podmienionymi głowami znanych bohaterów, które po modyfikacjach wyglądają jak postaci z horrorów. YouTube - po interwencjach reklamodawców, których spoty wyświetlały się w kontrowersyjnych filmach - zdecydował się wypowiedzieć wojnę szkodliwym podróbkom.

źródło: pb.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP