Lenovo zapowiada tablet z Windowsem 8 Pro

Lenovo zapowiada tablet z Windowsem 8 Pro

Lenovo zapowiada tablet z Windowsem 8 Pro
Źródło zdjęć: © WP.PL
14.08.2012 11:05

Lenovo zapowiedział wprowadzenie na rynek jednego z pierwszych tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8 Pro. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wyprzedzi on w tym producenta systemu, Microsoft, i jego tablet.

*Lenovo zapowiedział wprowadzenie na rynek jednego z pierwszych tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8 Pro. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wyprzedzi on w tym producenta systemu, Microsoft, i jego tablet. * _ ThinkPad Tablet 2 _, bo o nim mowa, ma mieć ekran o przekątnej 10,1 cali i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wbudowane aparaty pozwolą na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix oraz prowadzenie wideorozmów w rozdzielczości 2 Mpix.

Łączność ze światem zapewnić mają technologie 3G, 4G (tylko w USA) oraz Wi-Fi. W jego wnętrzu nie zabraknie również czytnika linii papilarnych, modułu NFC. Jako dodatki będzie można dokupić klawiaturę lub stację dokującą z portami USB.

Sercem urządzenia ma być procesor Intel z rodziny Atom, a jego pracą zarządzać będzie system Windows 8 Pro. Wszystko to ma się zmieścić w obudowie o grubości 9,8 mm i masie poniżej 600 gramów. W czym zatem tkwi haczyk? W terminie premiery.

Według Lenovo, _ ThinkPad Tablet 2 _ pojawi się na rynku jeszcze w październiku, wraz z premierą systemu Windows 8. Oznacza to, że na półki sklepowe trafi on najwcześniej 26. października.

W tym czasie na rynek trafi również pierwszy tablet Microsoftu, Surface RT, który będzie mógł obsługiwać jedynie aplikacje zaprojektowane przy wykorzystaniu interfejsu Modern UI. _ Pełnoprawny _ tablet Microsoftu pojawi się na rynku dopiero 3 miesiące później. Czy klienci będą w stanie tyle zaczekać?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)