Lampart amurski - "najrzadszy kot świata" w ukrytej kamerze [Zobacz wideo]

Lampart amurski - "najrzadszy kot świata" w ukrytej kamerze [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

04.11.2019 07:41, aktual.: 04.11.2019 08:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tylko 120 majestatycznych lampartów amurskich pozostaje na wolności. Gatunek jest na skraju wyginięcia, ale udało się nagrać jednego z osobników podczas zabawy. Zobaczcie nagranie z ukrytej kamery umieszczonej w rosyjskim Parku Narodowym.

Kamera umieszczona w Parku Narodowym "Kraina Lampartów" nagrała "najrzadszego kota świata", który bawił się jak mały kociak. Lampart amurski na nagraniu tarza się w ziemi, bawi się gałęzią i myje swoją sierść. To rozczulające nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Lampart amurski występował kiedyś powszechnie w Chinach, na Półwyspie Koreańskich oraz na wschodzie Rosji. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Do tak gwałtownego spadku populacji kotów doprowadził człowiek - za skórę lamparta amurskiego płacono nawet 50 tys. dolarów.

Jak podały służby parku, samiec lamparta amurskiego, którego udało się nagrać jest w doskonałym zdrowiu i pomimo wieku - skory do zabawy. Obraz został zarejestrowany w piątek, 1 listopada.

Park Narodowy "Kraina Lampartów" został założony w 2012 roku, by stworzyć schronienie dla wymierających lampartów. Na jego terenie zamontowano 400 podobnych kamer, które służą monitorowaniu zdrowia i zachowań zwierząt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)