Kurs Bitcoina znowu w górę. 11 lutego padł kolejny rekord

Kurs Bitcoina znowu w górę. 11 lutego padł kolejny rekord

(NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
(NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
11.02.2021 22:44

Kurs Bitcoina od kilku dni konsekwentnie rośnie. Osoby, które kilka tygodni temu zainwestowały w tę kryptowalutę, dzisiaj mogą liczyć zyski – i to spore. 11 lutego odnotowano najwyższy w historii kurs, po raz kolejny w ostatnich dniach.

Inwestowanie w Bitcoina w ostatnim czasie bardzo się opłaca. Kurs kryptowaluty rośnie z dnia na dzień i po raz kolejny odnotowywane są rekordy. 11 lutego nie jest wyjątkiem. Dzisiaj za 1 BTC trzeba zapłacić ponad 48 tys. dolarów, czyli około 177 tys. złotych – najwięcej w historii.

To więcej o około 10 tys. dolarów niż jeszcze w pierwszym tygodniu lutego, ale jeszcze większe wrażenie robi porównanie do kursu z końcówki ubiegłego roku. Na początku grudnia 2020 roku 1 BTC kosztował bowiem około 19 tys. dolarów – czyli ok. 70 tys. złotych.

Kurs Bitcoina w ostatnich dniach
Kurs Bitcoina w ostatnich dniach© e-kursy-walut.pl

Dla przykładu więc, jeśli wówczas ktoś kupił 2 BTC inwestując 140 tys. złotych, dzisiaj jest w posiadaniu kryptowaluty wartej około 350 tysięcy. Co więcej, jeśli trend zostanie zachowany, najbliższe dni przyniosą najprawdopodobniej kolejne, niemałe wzrosty.

Szacuje się, że wszystko to jest konsekwencją aprobaty ze strony Elona Muska, który niedawno napisał na Twitterze, że popiera Bitcoina i żałuje, że nie zainwestował w niego wcześniej. Po takich słowach kurs kryptowaluty wystrzelił mocno w górę, mimo uprzedniego (nieznacznego) spadku i rośnie do teraz. To kolejny tak gwałtowny wzrost w ostatnich tygodniach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (160)