Kto jest liderem na rynku smartfonów? Wcale nie Apple

Kto jest liderem na rynku smartfonów? Wcale nie Apple
Źródło zdjęć: © Fotolia / Oleksiy Mark

28.09.2015 16:22, aktual.: 29.09.2015 08:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zachowuje dominującą pozycję zarówno na światowym rynku smartfonów, jak i ogólnie - telefonów komórkowych. Drugie miejsce zajmuje Apple, trzecie Huawei, ale walka na dalszych pozycjach jest zacięta.

Serwis Counterpoint Research przedstawił dane rynkowe dotyczące dystrybucji telefonów komórkowych oraz wyodrębnionych z nich smartfonów w drugim kwartale tego roku. Warto się z nimi zapoznać, tym bardziej że podane są w przyjaznej, czytelnej formie.

Najpierw ogólnie telefony komórkowe (w tym smartfony). Jak widać, pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Samsung, drugie Apple, a na trzecim umacnia się Huawei. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tej klasyfikacji wysoką, czwartą pozycję zajmują nadal telefony sprzedawane pod marką Nokia. Na dalszych miejscach m.in. ZTE, Xiaomi, Alcatel czy LG.

Obraz
© (fot. Counterpoint)

Europejski rynek telefonów komórkowych wygląda nieco inaczej. Z jednej strony znacznie mocniejszą pozycję zajmuje na nim Samsung (31%!), a z drugiej warto zauważyć, że na trzecim miejscu znajduje się właśnie Nokia (10. udziałów). W tym przypadku Huawei zajmuje dopiero piątą pozycję.

Obraz
© (fot. Counterpoint)

Jeszcze bardziej klarowna wydaje się sytuacja na światowym rynku smartfonów: znów pierwsze miejsce Samsung (mocne 21%), za nim Apple i oddalone od konkurentów Huawei. Czwarte miejsce zajmują jednak młode chińskie tygrysy: Xiaomi i ZTE, wyprzedzające nawet LG czy Alcatela.

Obraz
© (fot. Counterpoint)

Sytuacja na europejskim rynku smartfonów kształtuje się podobnie do rynku światowego. Pierwszy Samsung, potem Apple i Huawei, a następnie Alcatel i zaskakująco mocne ZTE.

Obraz
© (fot. Counterpoint)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tego GIF-a nie obejrzycie do końca

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)