Króliczki Playboya, które poleciały na Księżyc

Króliczki Playboya, które poleciały na Księżyc
Źródło zdjęć: © NASA
Bolesław Breczko

05.07.2019 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W listopadzie 1969 roku na Księżycu wylądowała misja Apollo 12. Razem z astronautami, w formie zdjęć, na srebrnym globie pojawiły się dziewczyny z rozkładówek Playboya.

Zabieranie przez astronautów erotycznych zdjęć nie było standardową procedurą NASA.Króliczki zostały przemycone w podręcznych listach kontrolnych, które astronauci mieli umieszczone na rękawach skafandra.

Obraz
© NASA

Króliczki zostały umieszczone pomiędzy kartami z instrukcjami i procedurami. Sami uczestnicy misji, Charles 'Pete' Conrad i Alan Bean nie mieli pojęcia, że mają przy sobie takie zdjęcia, aż do momentu wyjścia na powierzchnię Księżyca.

Za wysłanie zdjęć modelek Playboya odpowiadał "zapasowy" astronauta Dave Scott. Zrobił to w ramach żartu. Astronauci, którzy dopiero na Księżycu dowiedzieli się o niespodziance, nic nikomu o niej nie powiedzieli. Chcieli zachować pełną powagę misji.

Obraz
© NASA

Astronauci zachowali ten fakt dla siebie także po powrocie na Ziemię. Uważali bowiem, że opinia publiczna źle by zareagowała na wieść, że za ich pieniądze w kosmos poleciały erotyczne zdjęcia. Niektóre z nich były opatrzone dodatkowym komentarzem jak np.: "Czy widziałeś ciekawe wzgórza i doliny", albo "Zbadaj jej aktywność".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także