Koszule i bluzki bez zagnieceń. Pralkosuszarki na miarę twoich potrzeb

Koszule i bluzki bez zagnieceń. Pralkosuszarki na miarę twoich potrzeb

Koszule i bluzki bez zagnieceń. Pralkosuszarki na miarę twoich potrzeb
Źródło zdjęć: © Shutterstock
14.05.2020 16:29, aktualizacja: 14.05.2020 18:15

Pralkosuszarki zapewniają wygodę, oszczędność czasu i miejsca oraz odciążenie w pracach związanych z praniem, suszeniem, prasowaniem i przechowywaniem ubrań. Te urządzenia tanieją, także te oszczędne, sprawdzonych marek i o ciekawych funkcjach. Są przydatne, jeśli często chodzisz w koszulach, a dla rodzin z dziećmi wręcz idealne.

Będziesz żałował, że nie kupiłeś jej wcześniej

Wkładasz brudne, wyjmujesz czyste, pachnące, suche i bez zagnieceń. Niemożliwe? Niekoniecznie, bo już poniżej ok. 3 tys. zł możemy nabyć pralkosuszarkę w dobrej klasie energetycznej i ze skutecznym programem suszenia bez zagnieceń. Jak to działa? Bęben w trakcie suszenia obraca się wolniej, przez co materiał nie jest mocno mięty, a po wysuszeniu obraca się nadal w regularnych odstępach czasu nawet do 2 godzin. Tę opcję docenią też ci, którzy nie mogą wyjąć prania zaraz po wysuszeniu, co w zwykłych modelach także ogranicza mięcie się ubrań. Wiele suszarek i pralkosuszarek jest obecnie dostępnych w lepszych cenach, ale nie wszystkie zapewnią nam takie efekty suszenia, które uwolnią nas od żmudnego prasowania koszul albo je przyspieszą.

Wyprasowana koszula wprost z pralki brzmi trochę jak scenariusz reklamy drogiego sprzętu AGD, ale nie jest tak do końca. Odrobina cierpliwości, przemyślana inwestycja, a także krótki research i mamy dobry sprzęt AGD w niewygórowanej cenie, więcej czasu, a po kilku miesiącach także pieniędzy. Delikatne programy suszenia, które są dedykowane np. koszulom i koszulowym bluzkom nie wysuszą ubrań ekspresowo, bo trwają nieco dłużej, ale wystarczy uruchomić je w odpowiednim momencie, aby zagniecenia były minimalne. Tak wysuszone ubrania nie wymagają prasowania wcale bądź musimy dokonać tylko drobnych poprawek.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Po dłuższym czasie od pojawienia się na polskim rynku lepszych suszarek do ubrań i pralkosuszarek, przyszedł czas, kiedy dobre urządzenie nie mają tak zawyżonej ceny, jak jeszcze 2 czy 3 lata temu. To okazja, aby w cenie niewiele wyższej od solidnej pralki zyskać świetnego domowego pomocnika w codziennych obowiązkach. Tak jak zmywarki wyręczyły nas od stania przy zlewie, tak nowoczesne urządzenia, które dotąd głównie prały, pomogą nam zaoszczędzić czas i wysiłek włożony w wyjmowanie, rozwieszanie, zbieranie, składanie i prasowanie wysuszonego prania.

Skuteczny pomocnik w walce z nadmiarem prania

Dobre pralkosuszarki w atrakcyjnej cenie to urządzenia łączące skuteczne pranie, oszczędność (energii, miejsca, pieniędzy, czasu) i delikatność dla ubrań, których nie niszczą. Dodatkowo z czasem zaczęliśmy wymagać od nich, aby nie gniotły suszonych ubrań, lecz sprzęt o takich właściwościach wiązał się z wydatkiem od ok. 5 tysięcy i dla wielu nabywców ta cena była zbyt wysoka. Teraz skuteczne urządzenie do prania i suszenia kosztuje mniej (2 do 3 tys. zł), a za atrakcyjną cenę nie dopłacamy np. głośnością wybranego modelu czy szybciej niszczejącymi ubraniami.

Choć wyższej klasy urządzenia są droższe o minimum tysiąc złotych, to jednak dają też więcej możliwości. Szybsza praca przy zastosowaniu wydajniejszego silnika skraca czas prania i suszenia nawet o 20 proc. Jak nietrudno oszacować, połączenie krótszego czasu pracy z energooszczędnym silnikiem bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków za energię.

Dla tych, którzy nie przepadają za prasowaniem

Lepsze modele pralkosuszarek i suszarek automatycznych do ubrań to też praktyczne drzwiczki, przez które w trakcie trwania programu dorzucimy zbłąkaną skarpetkę i coś, na co użytkownicy starszych pralkosuszarek często narzekali: przy pojemności pralki 8 do 9 kilogramów możemy suszyć nawet do 6 kilogramów prania (wcześniej, aby wysuszyć ubrania, trzeba było wyjąć ponad połowę mokrych rzeczy, przez co suszenie trwało dłużej).

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)