Trwa ładowanie...
d37vkbx

Koronawirus zwalczany przez mleko karmiących matek? Lekarze testują nową metodę

Koronawirus rozwija się w coraz szybszym tempie. Naukowcy z całego świata pracują nad skutecznymi metodami, które przyczynią się do zahamowania pandemii COVID-19. Jedną z nich może okazać się podanie pacjentom lodów z mleka karmiących matek.
Share
Koronawirus zwalczany przez pokarm karmiących matek? Trwają testy
Koronawirus zwalczany przez pokarm karmiących matek? Trwają testyŹródło: Pixabay
d37vkbx

Holenderscy lekarze testują nietypowy sposób walki z pandemią koronawirusa. Zdaniem ekspertów, jednym ze środków, który może przyczynić się do zahamowania rozwoju choroby COVID-19, jest mleko karmiących matek.

Serwis "Algemeen Dagblad" informuje, że niecodzienną metodę planuje sprawdzić szpital w Amsterdamie. Dyrektor placówki Hans Van Goudoever potwierdził, że przeciwciała w mleku matki mogą być obecne nawet do sześciu miesięcy po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Dodał, że nie znikają one nawet po procesie pasteryzacji.

Według informacji holenderskich mediów eksperyment cieszy się sporym zainteresowaniem. Do szpitala Emma Kinderziekenhuis w Amsterdamie zgłosiło się jak dotąd ok. 7,5 tys. kobiet. Każda z karmiących matek odda 100 mililitrów mleka. Następnie składnik ma być dodawany do smakowych lodów.

d37vkbx

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Dyrektor szpitala poinformował, że w związku z oczekiwaniem na zatwierdzenie eksperymentu przez komisję ds. Etyki lekarskiej, przedsięwzięcie musiało zostać opóźnione o miesiąc. Potwierdził, że rosnąca liczba zakażeń sprawia, że do placówki zgłasza się coraz więcej chętnych w celu oddania pokarmu.

Hans Van Goudoever przyznał, że lody z dodatkiem mleka karmiących matek cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. - Szczególnie te o smaku gruszki - zaznaczył dyrektor placówki.

Lekarz wyjaśnia, że mleko po spożyciu przyczepia się do błon śluzowych pacjentów, co pozwala na atakowanie cząsteczek wirusa SARS-CoV-2 zanim przedostanie się on w głąb ich organizmu.

Nietypowa metoda leczenia COVID-19 początkowo będzie testowana w domach opieki. Lody będą również podawane osobom cierpiącym na ciężkie schorzenia. Hans Van Goudoever podkreśla, że należy wykonać serię nowych badań, które potwierdzą, że pokarm matek może skutecznie chronić przed koronawirusem.

d37vkbx

Podziel się opinią

Share
d37vkbx
d37vkbx
Więcej tematów