Koronawirus we Włoszech: Coraz więcej ofiar. MSZ odradza podróże

Strona głównaKoronawirus we Włoszech: Coraz więcej ofiar. MSZ odradza podróże
25.02.2020 13:02
Koronawirus we Włoszech: Coraz więcej ofiar. MSZ odradza podróże
Źródło zdjęć: © Getty Images | Stefano Guidi

Koronawirus coraz częściej atakuje w Europie. We Włoszech COVID-19 zaraziło się już 229 osób, 7 zmarło, a 1 udało się wyleczyć. Aż 11 gmin zostało odciętych od świata. Wiele miejsc, w tym szkoły i uczelnie, zostało zamkniętych. Premier Włoch częściową winą obarcza jeden ze szpitali.

Włochy znajdują się o krok od paniki. Wszystko za sprawą rosnącej liczby osób zarażonych koronawirusem. Według danych z 25 lutego, na COVID-19 zachorowało 229 osób. Regiony, w których odnotowano przypadki koronawirusa to: Piemont, Lombardia, Wenecja Euganejska oraz Emilia-Romania.

Włochy: Premier Conte zapowiada zdecydowane działania

W poniedziałek Giuseppe Conte – premier Włoch, udzielił wypowiedzi dla telewizji RAI. Odniósł się do sytuacji w kraju.

- Mamy dwa ogniska, a współwinny powstaniu jednego z nich jest szpital, który nie przestrzegał ustalonych procedur – poinformował. Dodał, że podejmowane są drakońskie działania, aby ugasić dwa, precyzyjnie określone ogniska.

Premier nie powiedział, o którą placówkę chodzi, ale włoskie media utrzymują, że najprawdopodobniej jest to szpital w Codogno w Lombardii. W tym miejscu zarejestrowano pierwszy przypadek koronawirusa we Włoszech.

Włochy: Zarażony nie wiedział, że ma COVID-19

To tam zgłosił się 38-letni mężczyzna z wysoką gorączką, który nie wiedział, co mu dolega. Wcześniej nie przebywał w Chinach, ale zjadł kolację z kolegą, który niedawno stamtąd wrócił. Nie miał świadomości, że jest zarażony i przebywał z innymi chorymi.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do miejsc, w których odnotowano przypadki koronawirusa. W zmieszczony komunikacie wymienione zostało 11 gmin, objętych kwarantanną przez włoskie władze:

  • w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

Dodatkowo we Włoszech obowiązuje czwarty (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego. W związku z czym lokalne władze uznają, że zamach terrorystyczny jest wysoce prawdopodobny. Warto śledzić informacje dotyczące bezpieczeństwa, która na swojej stronie zamieszcza MSZ.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)