Koronawirus we Włoszech: Coraz więcej ofiar. MSZ odradza podróże

Koronawirus we Włoszech: Coraz więcej ofiar. MSZ odradza podróże
Źródło zdjęć: © Getty Images | Stefano Guidi
Karolina Modzelewska

25.02.2020 13:02, aktual.: 25.02.2020 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus coraz częściej atakuje w Europie. We Włoszech COVID-19 zaraziło się już 229 osób, 7 zmarło, a 1 udało się wyleczyć. Aż 11 gmin zostało odciętych od świata. Wiele miejsc, w tym szkoły i uczelnie, zostało zamkniętych. Premier Włoch częściową winą obarcza jeden ze szpitali.

Włochy znajdują się o krok od paniki. Wszystko za sprawą rosnącej liczby osób zarażonych koronawirusem. Według danych z 25 lutego, na COVID-19 zachorowało 229 osób. Regiony, w których odnotowano przypadki koronawirusa to: Piemont, Lombardia, Wenecja Euganejska oraz Emilia-Romania.

Włochy: Premier Conte zapowiada zdecydowane działania

W poniedziałek Giuseppe Conte – premier Włoch, udzielił wypowiedzi dla telewizji RAI. Odniósł się do sytuacji w kraju.

- Mamy dwa ogniska, a współwinny powstaniu jednego z nich jest szpital, który nie przestrzegał ustalonych procedur – poinformował. Dodał, że podejmowane są drakońskie działania, aby ugasić dwa, precyzyjnie określone ogniska.

Premier nie powiedział, o którą placówkę chodzi, ale włoskie media utrzymują, że najprawdopodobniej jest to szpital w Codogno w Lombardii. W tym miejscu zarejestrowano pierwszy przypadek koronawirusa we Włoszech.

Włochy: Zarażony nie wiedział, że ma COVID-19

To tam zgłosił się 38-letni mężczyzna z wysoką gorączką, który nie wiedział, co mu dolega. Wcześniej nie przebywał w Chinach, ale zjadł kolację z kolegą, który niedawno stamtąd wrócił. Nie miał świadomości, że jest zarażony i przebywał z innymi chorymi.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do miejsc, w których odnotowano przypadki koronawirusa. W zmieszczony komunikacie wymienione zostało 11 gmin, objętych kwarantanną przez włoskie władze:

  • w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

Dodatkowo we Włoszech obowiązuje czwarty (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego. W związku z czym lokalne władze uznają, że zamach terrorystyczny jest wysoce prawdopodobny. Warto śledzić informacje dotyczące bezpieczeństwa, która na swojej stronie zamieszcza MSZ.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)