Koronawirus w Polsce. Od 19 czerwca częściowe otwarcie stadionów piłkarskich

Koronawirus w Polsce. Od 19 czerwca częściowe otwarcie stadionów piłkarskich
Źródło zdjęć: © Flickr

01.06.2020 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce wciąż jest potwierdzany u nowych osób, jednak zachowanie odpowiednich zasad ostrożności, może pozwolić na częściowy powrót do normalności. Kolejnym etapem luzowania obostrzeń będzie otwarcie stadionów piłkarskich. Nastąpi to 19 czerwca.

Koronawirus w Polsce nie ustępuje, a Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o nowych przypadkach choroby COVID-19 na terenie naszego kraju. Choć wirus SARS-CoV-2 wciąż stanowi realne zagrożenie, to zachowanie przez ludzi odpowiednich zasad ostrożności pozwala na częściowe luzowanie nakazów wprowadzonych przez rząd.

Polacy od dłuższego czasu mogą przebywać na świeżym powietrzu, korzystając z uroków lasów i parków. Od niedawna mogą pójść również m.in. do restauracji, muzeum, fryzjera czy kosmetyczki. Powoli otwierają się także kina i siłownie. Od 30 maja obowiązują także nowe zasady korzystania z maseczek ochronnych.

Luzowanie obostrzeń to także dobra informacja dla fanów sportu. W miniony weekend wznowiono rozgrywki krajowej PKO Ekstraklasy. Kolejnym krokiem powrotu do sportowej normalności będzie częściowe otwarcie stadionów dla kibiców. Będzie to możliwe od 19 czerwca.

Na stadionach do 25 procent miejsc

Częściowe otwarcie stadionów piłkarskich wiąże się oczywiście z odpowiednim reżimem sanitarnym. - Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzimy specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - czytamy na rządowej stronie gov.pl.

- Sport jest potrzebny nam wszystkim - dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

Jak będzie wyglądało odmrażanie stadionów w praktyce?

  • Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 procent miejsc na trybunach
  • Kibice będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak aby nie dochodziło do grupowania się.
  • Wprowadzone zostaną odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów, a także dochodzenia kibiców do stadionu.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)