Trwa ładowanie...
d1sevyh

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opracuje nową strategię walki z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia opracuje nową strategię walki z koronawirusem. Najnowsza wersja, jak zapowiada szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, ma być przygotowana w przyszłym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus
Koronawirus (Pixabay)
d1sevyh

Koronawirus nie spowalnia, a eksperci są zdania, że rząd nie podejmował dotychczas dobrych decyzji jeśli chodzi o walkę z epidemią. To ma się zmienić już niedługo, ponieważ, jak informuje PAP, minister zdrowia zapowiedział zmianę niektórych działań.

Dotychczasowa strategia zaprezentowana na początku września była planem radzenia sobie z epidemią w okresie jesiennym. Zawarte w niej rozwiązania były odpowiedzią m.in. na zmieniające się uwarunkowania, szczególnie nałożenie się epidemii COVID-19 i sezonowego wzrostu zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne, o czym przypomina PAP.

Codziennie jednak liczba zakażeń koronawirusem rośnie i z każdym kolejnym dniem odnotowujemy kolejny rekord dziennych zachorowań. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, ponieważ w czasie piątkowej (30 października) konferencji minister zdrowia zapowiedział, że cześć ustaleń zostanie wycofana bądź zmieniona.

d1sevyh

Jako przykład zmian, jakie nas czekają, wymienił m.in. wprowadzenie rozwiązania, by współdomownicy osoby, która ma dodatni wynik testu, nie musieli czekać na informację z sanepidu o kwarantannie, lecz byli nią obejmowani automatycznie.

Minister mówił o tworzeniu szpitali tymczasowych i o zwiększaniu liczby miejsc w izolatoriach. Zapowiedział również, że testy antygenowe u pacjentów objawowych będą taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR. Warto przypomnieć, że lekarze apelowali o testy antygenowe od jakiegoś czasu.

Koronawirus w Polsce. Jak się przed nim uchronić?

Warto wspomnieć również, że osoby chorujące bezobjawowo, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem otrzymają urządzenia do pomiaru saturacji krwi - pulsoksymetry. Wszystkie te zmiany zostaną dokładnie omówione w specjalnie przygotowywanym dokumencie, który ma zostać ukończony w przyszłym tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sevyh

Podziel się opinią

Share
d1sevyh
d1sevyh
Więcej tematów