Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń pokazuje kolejne ofiary. Na świecie pandemia nie spowalnia
Koronawirus w Polsce i na świecie pochłania kolejne ofiary. Na całym świecie zachorowało już ponad 1,3 mln osób, a liczba ofiar śmiertelnych dochodzi do 75 tys. Mapa zakażeń pokazuje dokładną sytuację w poszczególnych województwach w Polsce.
07.04.2020 09:18
6 kwietnia zakończył się w Polsce z liczbą 4413 zakażonych SARS-CoV-2, co potwierdza mapa zakażeń koronawirusem. Do tej pory wykonano ponad 85 tys. testów na obecność koronawirusa, a ponad 143 tys. osób zostało poddanych kwarantannie. Najwięcej zakażeń, bo aż 1065 odnotowano w woj. mazowieckim.
Od początku epidemii w naszym kraju zmarło 107 osób, ale 191 udało się pokonać koronawirus z Wuhan. Jak na razie wciąż nie udało się opracować skutecznego leku na SARS-CoV-2, ale trwające badania dają dużą nadzieję na to, że niedługo możemy doczekać się szczepionki.
Mapa zakażeń koronawirusem na świecie
Na całym świecie wciąż rośnie liczba zachorowań na COVID-19, co widać na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University. Zgodnie z najnowszymi informacjami liczba zakażonych przekroczyła już 1,3 mln. Wczorajszy dzień był pierwszym od stycznia, gdy w Chinach nie odnotowano żadnego nowego zgonu z powodu koronawirusa w ciągu doby.
Są tam jednak diagnozowane kolejne przypadki zakażenia, jednak COVID-19 przebiega w większości z nich bezobjawowo. Najwięcej nowych, ciężkich przypadków choroby odnotowuje się obecnie w USA. Tam liczba chorych przekroczyła 360 tys. osób.
Chorych przybywa również w Hiszpanii (136 tys.), Włoszech (132 tys.), Niemczech (103 tys.) i Francji (98 tys). Jak podaje WHO, mimo że SARS-CoV-2 wciąż atakuje w Europie zachodniej, to tempo rozprzestrzeniania się wirusa jest coraz niższe. Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że starania władz, by powstrzymać pandemię są skuteczne, w związku z czym dalej należy ich przestrzegać.
To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że nie wiadomo, kiedy nastąpi koniec pandemii. Specjaliści nie są zgodni, czy ocieplenie wpłynie pozytywnie, czy negatywnie na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń WHO i Ministerstwa Zdrowia.