Koronawirus w Polsce. Kolejni zakażeni i coraz więcej osób na kwarantannie [Mapa zakażeń]

Koronawirus w Polsce. Kolejni zakażeni i coraz więcej osób na kwarantannie [Mapa zakażeń]

Koronawirus w Polsce. Kolejni zakażeni i coraz więcej osób na kwarantannie [Mapa zakażeń]
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl
10.04.2020 09:59

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce oraz osób, które poddawane są kwarantannie. Dane globalne potwierdzają, że czeka nas jeszcze długa walka z pandemią COVID-19.

Mapa zakażeń koroanwirusem w Polsce pokazuje już 5575 ofiar SARS-CoV-2, z czego niestety aż 174 śmiertelnych. W związku z rosnącym zagrożeniem 9 kwietnia zostały ogłoszone nowe zasady bezpieczeństwa, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ wchodzi m.in. nakaz noszenia maseczek ochronnych.

Coraz więcej osób w Polsce trafia również na kwarantannę. W momencie pisania tego tekstu dane podają ponad 158 tys. osób. Hospitalizowanych jest 2409 pacjentów. Zgodnie z najnowszymi informacjami, w Polsce wykonano ponad 107 tys. testów na obecność COVID-19. Mamy nadzieję, że liczba ta będzie rosnąć, ponieważ coraz więcej laboratoriów jest zaangażowanych w ich wykonywanie.

Mapa koronawirusa na świecie

Na całym świecie wciąż rośnie liczba zakażonych, a liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła 95 tys. Liczba zakażonych od początku pandemii przekroczyła już 1,6 mln, a rozwój pandemii możecie śledzić na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Najwięcej chorych wciąż odnotowuje się w USA, Hiszpanii i Włoszech. Rośnie jednak też liczba zakażeń we Francji i Niemczech, a nowe obserwacje sugerują, że również w Chinach może dochodzić do nowych zachorowań.

Zdaniem niemieckich badaczy liczba zakażonych może być jednak znacznie większa, co wynika z tego, że wykonywanych jest za mało testów na COVID-19. Dokładny opis tych obliczeń, znajdziecie w naszym wcześniejszym tekście.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)