Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zakażeń. Aktualne dane o liczbie chorych na COVID-19

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zakażeń. Aktualne dane o liczbie chorych na COVID-19
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl

23.03.2020 11:17, aktual.: 23.03.2020 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus atakuje w Polsce coraz więcej osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na COVID-19. Niepokojące wieści docierają również z Włoch i Hiszpanii. Jednocześnie rośnie liczba zarażonych w USA. Sprawdź dane na specjalnej mapie.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Podczas gdy Chiny przekazują coraz lepsze wieści dotyczące nowych przypadków zachorowań na COVID-19, Europa zmaga się z wirusem będąc w centrum pandemii SARS-CoV-2. Niepokojące wiadomości docierają także ze Stanów Zjednoczonych. Kraj jest już na trzecim miejscu pod względem ilości potwierdzonych przypadków zakażeń.

Według najnowszych danych na całym świecie zainfekowanych jest już ponad 340 tysięcy osób. Walkę z wirusem przegrało już 14 759 osób. Najwięcej zgonów odnotowano we Włoszech (5 476), w Chinach (3 153) oraz w Hiszpanii (1 813). Pod względem ilości przypadków, w których potwierdzono zarażenie wirusem, pierwsze wciąż są Chiny kontynentalne (81 454). Na kolejnych miejscach znajdują się Włochy (59 138) oraz wspomniane USA (35 224).

Obraz
© Materiał prasowy

Wśród niepokojących informacji jest także miejsce dla tych dobrych. Najważniejszą z nich jest ta o liczbie wyzdrowiałych pacjentów. Na całym świecie wyleczono już prawie 99 tysięcy osób. Najświeższe dane dotyczące pandemii koronawirusa możecie śledzić za pomocą interaktywnej mapy.

Koronawirus w Polsce. Sprawdź aktualne dane na mapie zakażeń

W poniedziałek 23 marca przed godziną 9:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych osobach, u których stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Nowe przypadki dotyczą: ośmiu osób z województwa śląskiego, trzech osób w z województwa małopolskiego, dwóch osób z województwa kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

W Polsce potwierdzono już 649 przypadków zarażenia koronawirusem. Jak dotąd na terenie naszego kraju odnotowano 7 zgonów. Kwarantanną objętych jest obecnie 128 980 osób, hospitalizowanych jest natomiast 1084 pacjentów. Jak dotąd wyleczona została jedna osoba, u której potwierdzono chorobę COVID-19.

Aktualne dane dotyczące liczby zachorowań w naszym kraju można na bieżąco śledzić za pośrednictwem specjalnej mapy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)