Koronawirus w Polsce. Chorych przybywa. Na świecie ponad 860 tys. zarażeń [Mapa koronawirusa]

Koronawirus w Polsce. Chorych przybywa. Na świecie ponad 860 tys. zarażeń [Mapa koronawirusa]

Koronawirus w Polsce. Chorych przybywa. Na świecie ponad 860 tys. zarażeń [Mapa koronawirusa]
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl
01.04.2020 09:35

Koronawirus w Polsce został potwierdzony już u blisko 2 350 osób. Niepokojące dane docierają do nas także ze świata. Najwięcej zarażeń odnotowano w USA, we Włoszech i Hiszpanii. Na Półwyspie Apenińskim walkę z COVID-19 przegrało już prawie 12,5 tysiąca chorych.

Koronawirus w Polsce zostaje wykrywany u coraz większej ilości osób. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o nowym bilansie zarażonych w naszym kraju. W związku z rosnącymi liczbami premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o nowych zasadach i obostrzeniach, które weszły w życie 1 kwietnia 2020 roku.

Chorobę COVID-19 potwierdzono już u blisko 2 350 naszych rodaków. Najwięcej zarażonych osób przebywa w szpitalach na terenie Mazowsza (544). Kolejne miejsca zajmują Dolny Śląsk (278) oraz województwo śląskie (270). Obecnie kwarantanną objętych jest ponad 170 tysięcy Polaków, około 50 tysięcy pozostaje pod obserwacją. Jak dotąd wykonano blisko 52 tys. testów na obecność SARS-CoV-2. Wskutek choroby zmarło 35 pacjentów.

Wśród natłoku niepokojących danych znalazło się też miejsce na pozytywne wiadomości. Spośród wszystkich hospitalizowanych osób dotkniętych wirusem, udało się wyleczyć 9 pacjentów. Aktualne dane dotyczące epidemii w naszym kraju można śledzić na bieżąco za pośrednictwem interaktywnej mapy.

Koronawirus na świecie. Blisko 12,5 tysiąca zgonów we Włoszech

Na całym świecie potwierdzono już ponad 860 tysięcy zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Wśród krajów, które pandemia COVID-19 dotknęła najbardziej znajdują się:

  • Stany Zjednoczone (189 624 zakażeń)
  • Włochy (105 792)
  • Hiszpania (95 923)
  • Chiny (82 294)
  • Niemcy (71 808)

Najwięcej zgonów odnotowano na Półwyspie Apenińskim. Do tej pory potwierdzono tam prawie 12,5 tys. przypadków śmiertelnych.

Obraz
© Materiał prasowy

Według najnowszych danych, które na bieżąco można śledzić za pośrednictwem specjalnej mapy opracowanej przez Johns Hopkins University, łączna liczba wyleczonych osób na całym świecie wynosi prawie 179 tysięcy.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)