Koronawirus w Łodzi potwierdzony? Ministerstwo Zdrowia dementuje

Koronawirus w Łodzi potwierdzony? Ministerstwo Zdrowia dementuje
Źródło zdjęć: © PAP

27.02.2020 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawił się informacje o tym, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z pacjentek przebywającej w łódzkim szpitalu. Ministerstwo Zdrowia nie zmieniają swojego stanowiska - nie potwierdzają zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia podtrzymuje swoje stanowisko - nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Łódzkie media informują jednak, że wirus został wykryty u 25-letniej pacjentek która przebywa na oddział chorób zakaźnych łódzkiego szpitala im. Biegańskiego.

Jak podają media, jedno z trzech badań na obecność koronawirusa wyszło pozytywnie, jednak lekarze zlecili kolejne testy. Ministerstwo Zdrowia w rozmowie z WP jednak zaprzeczyło tym informacjom. Ten sam komunikat pojawił się także na profilu ministerstwa na Twitterze:

Specjaliści przypominają, że pojawienie się koronawirusa w naszym kraju to tylko kwestia czasu. Jednak zamiast siać paniki, należy rozsądnie podchodzić do problemu, a osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje mogą skorzystać z infolinii uruchomionej wczoraj przez NFZ.

W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym RCB wysyła wiadomości SMS do wszystkich osób, które wracają do Polski z zagranicy, zwłaszcza z Włoch. We Włoszech bowiem potwierdzono już 12 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także