Koronawirus: Szpital MSWiA pracuje nad projektem wykorzystania osocza ozdrowieńców w walce z COVID-19

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców osobom chorującym na COVID-19. Placówka informowała, że pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze po zakończeniu Świąt Wielkanocnych.

Koronawirus: Szpital MSWiA pracuje nad projektem wykorzystania osocza ozdrowieńców w walce z COVID-19
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Hukalo
Karolina Modzelewska

Wykorzystanie osocza ozdrowieńców w leczeniu COVID-19 to kolejna metoda weryfikowana pod kątem swojej skuteczności w walce z pandemią koronawirusa.

Osocze w leczeniu COVID-19

"W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA od około dwóch tygodni zespół pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Grażyny Rydzewskiej rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na chorobę COVID-19" można przeczytać na oficjalnej stronie CSK MSWiA w Warszawie na portalu Facebook.

Szpital poinformował, że jest to projekt, w który zaangażowały się wszystkie Kliniki i Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA. Badacze uważają, że podawanie osocza ozdrowieńców chorującym na COVID-19 "to obiecująca metoda, która może przyczynić się do szybszego zwalczenia epidemii".

Walka z koronawirusem

Prace nad wykorzystywaniem osocza w walce z koronawirusem rozpoczęły się równolegle w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. W Polsce projekt jest nadzorowany przez lek. Adama Tworka i lek. Krzysztofa Jaronia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

wiadomościkoronawirusCOVID19

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)