Koronawirus: Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła milion

Koronawirus: Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła milion

Koronawirus: Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła milion
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Karolina Modzelewska
29.09.2020 17:45

Co najmniej milion osób zmarło z powodu zarażenia koronawirusem, wywołującym COVID-19. Po ośmiu miesiącach od momentu, gdy opinia publiczna dowiedziała się o pojawieniu się tajemniczego wirusa w Chinach, statystyki dotyczące zachorowań i zgonów nie napawają optymizmem.

Nowy koronawirus bardzo szybko rozprzestrzenia się na całym świecie. Zgodnie z danymi publikowanymi przez Uniwersytet Johns Hopkins najwięcej zgonów odnotowano w USA (ponad 204 900 osób), Brazylii (141 700 osób) oraz Indiach (ponad 95 500 osób), a liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła 7,1 milionów osób.

Koronawirus: Liczba ofiar przekroczyła milion

Jak jednak twierdzi dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu pomocy medycznej Światowej Organizacji Zdrowia faktyczna liczba ofiar koronawirusa może być znacznie wyższa.

- Obecne liczby są prawdopodobnie niedoszacowaniem prawdziwej liczby ofiar COVID – powiedział Ryan. Dodał, że bardzo możliwym jest podwojenie się liczby ofiar śmiertelnych, zanim szczepionka na COVID-19 stanie się ogólnodostępna, a państwa nie zaangażują się w działania zapobiegawcze.

Koronawirus szybko się rozprzestrzenia

Liczba ofiar przekroczyła milion, ale wskaźnik śmiertelności powoli spada. Jest to związane z coraz większą wiedzą na temat koronawirusa. Lekarze zdobyli doświadczenie w leczeniu najciężej chorych pacjentów i z powodzeniem stosują ją w praktyce.

W Stanach Zjednoczonych COVID-19 jest na dobrej drodze, aby stać się trzecią najczęstszą przyczyną zgonów w 2020 r., po chorobach serca i raku, jak donosi Live Science. Model Institute for HealthMetrics and Evaluation (IHME) przewiduje, że do stycznia 2021 r. w USA z powodu choroby umrze 167 tys. osób. Tym samym Stany Zjednoczone wysuwają się na czołówkę, jeśli chodzi o liczbę zakażonych osób oraz zgonów wywołanych przez COVID-19.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)