Trwa ładowanie...
d3xy4ep

Koronawirus: liczba zarażonych przekroczył 75 tys. Chiny niszczą banknoty, by się chronić

Liczba zarażonych koronawirusem cały czas rośnie, więc trudno się dziwić rosnącej panice zwłaszcza na terenie Chin. Władze szukają nowych sposobów, by uniknąć zarażenia - jednym z nich jest niszczenie lub odkażanie banknotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach [Stan na 19.02.2020]
Mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach [Stan na 19.02.2020] (WP.PL)
d3xy4ep

Problem koronawirusa jest wciąż bardzo poważny w Chinach, a według najnowszych danych już 74 186 zarażonych jest tylko w tym kraju. Na całym świecie liczba chorych przekroczyła 75 tys chorych. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła w sumie 2012 osób.

I chociaż rośnie też liczba wyleczonych to w Chinach mieszkańcy wciąż szukają nowych sposobów na ochronę przez zarażeniem. Baidu stworzyło sztuczną inteligencję, która pomoże w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, rozpoznając osoby, które nieprawidłowo noszą maski ochronne. Z kolei w jednym z chińskich miast służby prowadzą nadzór mieszkańców z wykorzystaniem dronów.

d3xy4ep

Jak podaje CNN, odkażane są guziki w windach, klamki i inne często dotykane powierzchnie. Z tego samego względu Ludowy Bank Chin zdecydował się odkażać banknoty z pomocą wysokiej temperatury lub ultrafioletu. Następnie pieniądze poddawane są 7 lub 14 dniowej kwarantannie zanim trafią do obiegu.

Niektóre banknoty - zebrane przede wszystkich ze szpitali, autobusów, targowisk - są niszczone. CNN szacuje, że w samym Wuhanie, gdzie rozpoczęła się epidemia znajdują się banknoty o wartości ok. 573 mln dolarów.

Zobacz też: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

d3xy4ep

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3xy4ep

d3xy4ep