Trwa ładowanie...

Koronawirus: liczba zarażonych przekroczył 75 tys. Chiny niszczą banknoty, by się chronić

Liczba zarażonych koronawirusem cały czas rośnie, więc trudno się dziwić rosnącej panice zwłaszcza na terenie Chin. Władze szukają nowych sposobów, by uniknąć zarażenia - jednym z nich jest niszczenie lub odkażanie banknotów.
Share
Mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach [Stan na 19.02.2020]
Mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach [Stan na 19.02.2020]Źródło: WP.PL
d3r293e

Problem koronawirusa jest wciąż bardzo poważny w Chinach, a według najnowszych danych już 74 186 zarażonych jest tylko w tym kraju. Na całym świecie liczba chorych przekroczyła 75 tys chorych. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła w sumie 2012 osób.

I chociaż rośnie też liczba wyleczonych to w Chinach mieszkańcy wciąż szukają nowych sposobów na ochronę przez zarażeniem. Baidu stworzyło sztuczną inteligencję, która pomoże w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, rozpoznając osoby, które nieprawidłowo noszą maski ochronne. Z kolei w jednym z chińskich miast służby prowadzą nadzór mieszkańców z wykorzystaniem dronów.

d3r293e

Jak podaje CNN, odkażane są guziki w windach, klamki i inne często dotykane powierzchnie. Z tego samego względu Ludowy Bank Chin zdecydował się odkażać banknoty z pomocą wysokiej temperatury lub ultrafioletu. Następnie pieniądze poddawane są 7 lub 14 dniowej kwarantannie zanim trafią do obiegu.

Niektóre banknoty - zebrane przede wszystkich ze szpitali, autobusów, targowisk - są niszczone. CNN szacuje, że w samym Wuhanie, gdzie rozpoczęła się epidemia znajdują się banknoty o wartości ok. 573 mln dolarów.

Zobacz też: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

d3r293e

Podziel się opinią

Share
d3r293e
d3r293e
Więcej tematów