Koronawirus. Dokument, który mówi prawdę o pandemii. Zajął się nim Senat

Maseczki ochronne przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)
Maseczki ochronne przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Pexels

21.10.2020 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje Nauka w Polsce PAP, "podczas poniedziałkowego posiedzenia senackiego zespołu Zdrowie Polaków omawiano raport zatytułowany Zrozumieć COVID-19, opracowany przez zespół ekspertów przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk".

O raporcie pisaliśmy na łamach WP Tech już wcześniej. Przedstawia on aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa, prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

Badacze, jak pisze Nauka w Polsce PAP, przestrzegają w nim także, że "jeśli nie uda się przekonać Polaków do powszechnego stosowania się do zaleceń sanitarnych takich jak noszenie maseczek czy zachowywanie fizycznego dystansu, ponowne zamrożenie gospodarki i życia społecznego może okazać się konieczne, by zatrzymać pandemię".

Sezon jesienno-zimowy wielkim wyzwaniem

Według autorów raportu sezonowa epidemia grypy, inne zakażenie wirusowe oraz bakteryjne w sezonie jesienno-zimowym, razem z obniżeniem odporności i wzrostem zanieczyszczeń powietrza, pogorszą przebieg COVID-19 u dużej liczby zarażonych.

Jak pisze Nauka w Polsce, "uczestnicy posiedzenia zespołu wielokrotnie podkreślali potrzebę przestrzegania zaleceń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, a marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował, by po posiedzeniu przygotowane i przedstawione zostały rekomendacje dotyczące postępowania w czasie epidemii".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)