Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia

Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia28.02.2020 10:21
Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się już w ponad 40 krajach, w tym w większości krajów Europy. Jak na razie wciąż nie mamy potwierdzenia, by ktokolwiek zachorował w Polsce. Na mapach online możecie zobaczyć, jak rozprzestrzenia się wirus.

Zgodnie z danymi zebranymi 28 lutego o 7:00 liczba zarażonych na całym świecie przekroczyła 83 tys. osób, z czego niestety 2858 nie udało się uratować. Odnotowuje się jednak coraz więcej przypadków wyzdrowień których liczba przekroczyła 36,5 tys. osób.

290858956669322384
Źródło zdjęć: © WP.PL

Koronawirus rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż dotychczasowe wirusy będące przyczyną epidemii - SARS, Ebola czy świńska grypa. Zdaniem specjalistów wynika to z tego, że wiele przypadków zakażenia przebiega bardzo łagodnie.

W porównaniu z SARA czy Ebolą, śmiertelność z powodu powikłań po konronawirusie SARS-CoV-2 jest o wiele niższa - wynosi 2,1 proc.Epidemiolodzy są zdania, że wiele osób może być nosicielami i o tym nie wiedzieć, ponieważ zakażenie przebiega bezobjawowo. Stąd tak szybkie rozprzestrzenienie się koronawirusa na świecie.

Na tą chwilę potwierdzono przypadki zakażenia SARS-CoV-2 niemal w całej Europie, jednak z największym problemem zmagają się Włochy. Odnotowano tam 655 przypadków zakażenia. W Niemczech tych przypadków jest 48, we Francji 38, w Hiszpanii - 25, w Wielkiej Brytanii - 19. W pozostałych krajach są to pojedyncze przypadki.

Przypominamy, że na tą chwilę nie potwierdzono zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo zdrowia prosi o zachowanie rozwagi, ponieważ nie ma powodów do paniki.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)