Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia

Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia

Koronawirus coraz bliżej Polski. Mapa online pozwala śledzić potwierdzone przypadki zakażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL
28.02.2020 10:21, aktualizacja: 28.02.2020 14:04

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się już w ponad 40 krajach, w tym w większości krajów Europy. Jak na razie wciąż nie mamy potwierdzenia, by ktokolwiek zachorował w Polsce. Na mapach online możecie zobaczyć, jak rozprzestrzenia się wirus.

Zgodnie z danymi zebranymi 28 lutego o 7:00 liczba zarażonych na całym świecie przekroczyła 83 tys. osób, z czego niestety 2858 nie udało się uratować. Odnotowuje się jednak coraz więcej przypadków wyzdrowień których liczba przekroczyła 36,5 tys. osób.

Obraz
© WP.PL

Koronawirus rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż dotychczasowe wirusy będące przyczyną epidemii - SARS, Ebola czy świńska grypa. Zdaniem specjalistów wynika to z tego, że wiele przypadków zakażenia przebiega bardzo łagodnie.

W porównaniu z SARA czy Ebolą, śmiertelność z powodu powikłań po konronawirusie SARS-CoV-2 jest o wiele niższa - wynosi 2,1 proc.Epidemiolodzy są zdania, że wiele osób może być nosicielami i o tym nie wiedzieć, ponieważ zakażenie przebiega bezobjawowo. Stąd tak szybkie rozprzestrzenienie się koronawirusa na świecie.

Na tą chwilę potwierdzono przypadki zakażenia SARS-CoV-2 niemal w całej Europie, jednak z największym problemem zmagają się Włochy. Odnotowano tam 655 przypadków zakażenia. W Niemczech tych przypadków jest 48, we Francji 38, w Hiszpanii - 25, w Wielkiej Brytanii - 19. W pozostałych krajach są to pojedyncze przypadki.

Przypominamy, że na tą chwilę nie potwierdzono zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo zdrowia prosi o zachowanie rozwagi, ponieważ nie ma powodów do paniki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)