Trwa ładowanie...
dxxzpnk

Korea Północna zapowiada dalsze zbrojenia nuklearne. Kim Dzong Un z nowym stanowiskiem

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej zapowiedział dalsze zbrojenia nuklearne i rozwój zdolności bojowych tamtejszej armii. - Musimy kontynuować starania na rzecz budowy najpotężniejszej siły militarnej - oświadczył cytowany przez KCNA.
Share
Korea Północna. Kim Dzong Un zapowiada dalsze zbrojenia nuklearne
Korea Północna. Kim Dzong Un zapowiada dalsze zbrojenia nuklearneŹródło: YouTube
dxxzpnk

W przemówieniu, które zakończyło VIII zjazd partii rządzącej Koreą Płn. przywódca kraju Kim Dzong Un zapowiedział dalsze zbrojenia nuklearne i rozwój zdolności bojowych północnokoreańskiej armii.

- Musimy dalej wzmacniać odstraszanie nuklearne, a jednocześnie kontynuować starania na rzecz budowy najpotężniejszej siły militarnej - oświadczył Kim, cytowany przez Koreańską Centralną Agencję Prasową.

Tamtejsza agencja prasowa poinformowała również, że w najbliższą niedzielę rozpocznie się sesja krajowego parlamentu, na której oficjalnie zostaną podjęte decyzje w sprawie nowego pięcioletniego planu rozwoju gospodarczego.

dxxzpnk

Zobacz: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone [Wideo]

W osobnym komunikacie siostra przywódcy, Kim Jo Dzong krytycznie odniosła się do Korei Płd. za doniesienia o wykryciu oznak parady wojskowej w Pjongjangu. Jej zdaniem, taki rodzaj monitornigu świadczy o "wrogim podejściu" Seulu do sąsiadów z Północy.

- Południowcy są naprawdę dziwną grupą, ciężko ich zrozumieć. Są idiotami i zajmują pierwsze miejsce na światowej liście złego zachowania, ponieważ są skorzy tylko do wywoływania śmiechu świata - napisała Kim w oświadczeniu opublikowanym przez KCNA.

Czytaj także: Amerykańska legenda na sprzedaż. Colt już wkrótce może trafić w ręce Czechów

dxxzpnk

Kim Dzong Un z nowym stanowiskiem

VIII zjazd Partii Pracy Korei rozpoczął się 5 stycznia i trwał do minionego wtorku. Podczas tego wydarzenia Kim Dzong Un otrzymał stanowisko sekretarza generalnego partii. Wcześniej zajmowali je jego ojciec i dziadek. Zdaniem ekspertów, taka decyzja ma na celu wzmocnienie autorytetu przywódcy.

Komentatorzy podkreślają, że zjazd PPK odbył się w momencie ocenianym jako jeden z najtrudniejszych w dziewięcioletnich rządach Kim Dzong Una. Zamknięcie granic i praktyczne wstrzymanie handlu z sąsiadami z powodu pandemii COVID-19, a także powodzie i tajfuny, które latem niszczyły uprawy, dodatkowo pogłębiły zapaść gospodarczą.

Zobacz także: Korea Południowa zbuduje bezzałogowe czołgi. Prace potrwają do 2024 roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxxzpnk

Podziel się opinią

Share
dxxzpnk
dxxzpnk
Więcej tematów