Trwa ładowanie...
d3fo1su

Korea Północna. Kim Dzong Un na ćwiczeniach lotniczych. Zdjęcie z żołnierzami obiegło sieć

Korea Północna od trzech dni prowadzi ćwiczenia wojskowe, które osobiście nadzoruje Kim Dzong Un - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA. Do sieci trafiły zdjęcia ze szkolenia armii. Na jednym z nich uśmiechnięty przywódca kraju pozuje z żołnierzami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un nadzorował ćwiczenia północnokoreańskiej armii
Kim Dzong Un nadzorował ćwiczenia północnokoreańskiej armii (KCNA)
d3fo1su

Kim Dzong Un postanowił osobiście nadzorować trzydniowe ćwiczenia lotnicze północnokoreańskiej armii - poinformowała w poniedziałek Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Przywódca kraju bacznie przyglądał się szkoleniom z lądowania pododdziałów strzelców wyborowych sił powietrznych i przeciwlotniczych armii Korei Północnej.

- Konieczne jest przeprowadzanie ćwiczeń bez uprzedzenia w symulowanych warunkach wojennych, by poprawić gotowość naszych oddziałów i przekształcić je w niezwyciężoną armię - mówi Kim Dzong Un cytowany przez KCNA.

d3fo1su

Według agencji, Kim Dzong Un był zadowolony z postępów armii. Wcześniej Stany Zjednoczone i Korea Południowa ogłosiły odłożenie w czasie zaplanowanych wspólnych ćwiczeń lotniczych. Jak podkreślił amerykański sekretarz obrony Mark Esper, taki ruch był "aktem dobrej woli", który zdaniem władz USA powinien pomóc w negocjacjach pokojowych pomiędzy państwami.

Czytaj także: Korea Północna zaatakowała elektrownię atomową w Kudankulam. Jest oficjalny komunikat

Zdjęcia z ćwiczeń obiegły sieć

Koreańska Centralna Agencja Prasowa opublikowała fotografie z ćwiczeń lotniczych. Wśród nich na największą uwagę zasługuje zdjęcie, na którym uśmiechnięty Kim Dzon Un pozuje wspólnie z żołnierzami.

d3fo1su
Ćwiczenia północnokoreańskiej armii KCNA
Ćwiczenia północnokoreańskiej armii
Ćwiczenia północnokoreańskiej armii KCNA
Ćwiczenia północnokoreańskiej armii
Wspólne zdjęcie Kim Dzong Una z żołnierzami KCNA
Wspólne zdjęcie Kim Dzong Una z żołnierzami
Uśmiechnięty Kim Dzong Un wspólnie z żołnierzami podczas ćwiczeń KCNA
Uśmiechnięty Kim Dzong Un wspólnie z żołnierzami podczas ćwiczeń

Rozmowy pomiędzy USA a Koreą Północną w sprawie programu nuklearnego najprawdopodobniej zostaną wznowione przed końcem 2019 roku.

Zobacz także: Korea Północna. Kim Dzong Un: Zburzcie te prowizoryczne namioty

d3fo1su

Podziel się opinią

Share

d3fo1su

d3fo1su
Więcej tematów