Trwa ładowanie...
ycipk-1hstco

Korea Północna. Kim Dzong Un na ćwiczeniach lotniczych. Zdjęcie z żołnierzami obiegło sieć

Korea Północna od trzech dni prowadzi ćwiczenia wojskowe, które osobiście nadzoruje Kim Dzong Un - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA. Do sieci trafiły zdjęcia ze szkolenia armii. Na jednym z nich uśmiechnięty przywódca kraju pozuje z żołnierzami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un nadzorował ćwiczenia północnokoreańskiej armii
Kim Dzong Un nadzorował ćwiczenia północnokoreańskiej armii (KCNA)
ycipk-1hstco

Kim Dzong Un postanowił osobiście nadzorować trzydniowe ćwiczenia lotnicze północnokoreańskiej armii - poinformowała w poniedziałek Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Przywódca kraju bacznie przyglądał się szkoleniom z lądowania pododdziałów strzelców wyborowych sił powietrznych i przeciwlotniczych armii Korei Północnej.

- Konieczne jest przeprowadzanie ćwiczeń bez uprzedzenia w symulowanych warunkach wojennych, by poprawić gotowość naszych oddziałów i przekształcić je w niezwyciężoną armię - mówi Kim Dzong Un cytowany przez KCNA.

ycipk-1hstco

Według agencji, Kim Dzong Un był zadowolony z postępów armii. Wcześniej Stany Zjednoczone i Korea Południowa ogłosiły odłożenie w czasie zaplanowanych wspólnych ćwiczeń lotniczych. Jak podkreślił amerykański sekretarz obrony Mark Esper, taki ruch był "aktem dobrej woli", który zdaniem władz USA powinien pomóc w negocjacjach pokojowych pomiędzy państwami.

Czytaj także: Korea Północna zaatakowała elektrownię atomową w Kudankulam. Jest oficjalny komunikat

Zdjęcia z ćwiczeń obiegły sieć

ycipk-1hstco

Koreańska Centralna Agencja Prasowa opublikowała fotografie z ćwiczeń lotniczych. Wśród nich na największą uwagę zasługuje zdjęcie, na którym uśmiechnięty Kim Dzon Un pozuje wspólnie z żołnierzami.

Ćwiczenia północnokoreańskiej armii KCNA
Podziel się
Ćwiczenia północnokoreańskiej armii KCNA
Podziel się
Wspólne zdjęcie Kim Dzong Una z żołnierzami KCNA
Podziel się
ycipk-1hstco
Uśmiechnięty Kim Dzong Un wspólnie z żołnierzami podczas ćwiczeń KCNA
Podziel się

Rozmowy pomiędzy USA a Koreą Północną w sprawie programu nuklearnego najprawdopodobniej zostaną wznowione przed końcem 2019 roku.

Zobacz także: Korea Północna. Kim Dzong Un: Zburzcie te prowizoryczne namioty

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1hstco

ycipk-1hstco
ycipk-1hstco