Konkurencja Lime wchodzi do Warszawy. Poznaj Hive

Konkurencja Lime wchodzi do Warszawy. Poznaj Hive

Konkurencja Lime wchodzi do Warszawy. Poznaj Hive
Źródło zdjęć: © WP Tech | Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
14.03.2019 11:00, aktualizacja: 14.03.2019 16:36

Hive wchodzi do Warszawy. Nowa usługa od MyTaxi jest odpowiedzą na propozycję Lime, która zapewnia wynajem hulajnóg elektrycznych na minuty.

W ramach konferencji "z szacunkiem do miasta" zaprezentowano wejście Hive do stolicy Polski. Ambicją Hive jest zmiana sposobu, w jaki ludzie będą poruszać się po mieście. W sposób bardziej przyjazny środowisku.

Polska to kraj, który wyróżnia się pędem do zmian oraz szacunkiem do środowiska naturalnego, powiedział Tristan Torres Velat, CEO firmy. Hive przybył do Polski, by stworzyć nowe miejsca pracy dla lokalnych mieszkańców, oraz szerzyć ideę mobilności.

- Zależy nam na pełnej komunikacji z władzami miasta i reagowaniu na komunikaty mieszkańców. Jesteśmy dla mieszkańców i miasta, nie przeciwko nim. Nie chcemy być problemem dla służb miejskich. Docelowo hulajnogi mają być zasilane energią pochodzącą tylko z odnawialnych źródeł. To rzeczy, którymi żyjemy na co dzień - mówi Łukasz Gontarek, prezes Hive na Polskę.

Aplikacja ma być intuicyjna i prosta w obsłudze. Firma zaleca, by zawsze używać kasku, orientować się w przepisach ruchu drogowego i szanować innych uczestników ruchu. 2,5 zł za odblokowanie. 45 gr za minutę.

Model hulajnogi to Segway ES4 – najbezpieczniejsza hulajnoga świata. Maksymalna prędkość to 25 km/h, moc 300W, nacisk do 100 kg, brak wewnętrznego okablowania, waga 14 kg oraz maksymalny zasięg 45 km.

Hive jest częścią Daimler Group. Działa w kilku europejskich miastach. Wystartował w grudniu 2018 roku w Lizbonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)