Koniec siedzenia w kuchni - jedzenie przygotuje się samo

Koniec siedzenia w kuchni - jedzenie przygotuje się samo

Koniec siedzenia w kuchni - jedzenie przygotuje się samo
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
25.06.2014 11:01

Jak donosi agencja Bloomberg, Nestlé, jeden z największych na świecie koncernów spożywczych, zamierza zrewolucjonizować sposób, w jaki jemy nasze posiłki. Firma chciałaby w tym celu stworzyć coś na kształt replikatora, znanego wszystkim fanom uniwersum Start Trek.

Jak donosi agencja Bloomberg, Nestlé, jeden z największych na świecie koncernów spożywczych, zamierza zrewolucjonizować sposób, w jaki jemy nasze posiłki. Firma chciałaby w tym celu stworzyć coś na kształt replikatora, znanego wszystkim fanom Start Treka.

Co prawda Nestlé nie zamierza tworzyć materii z energii, ale końcowy efekt programu badawczego o nazwie "Iron Man" prowadzonego przez Nestlé Institute of Health Sciences (NIHS), ma być jednak podobny. W skrócie – urządzenie stojące w kuchni, po przeanalizowaniu naszych potrzeb, stworzy (wydrukuje?) potrawę, która będzie zawierała wszystkie składniki aktualnie potrzebne danej osobie.

- Twoje jedzenie pojawi się po naciśnięciu przycisku - twierdzi szef NIHS Ed Baetge. - Jeśli zrobimy to dobrze, może to być coś, co zastąpi w kuchni mikrofalówki.

Na razie jednak NIHS skupia się bardziej na analizie potrzeb użytkowników, a nie na technologii tworzenia jedzenia. Firma zakłada, że program "Iron Man" prowadzony będzie jeszcze przez kilka lat, a na razie znajduje się on w fazie, w której ponad stu naukowców zajmuje się zrozumieniem tego, jak konkretnie poszczególne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie naszych ciał.

Baetge ma nadzieję, że urządzenia, które powstaną w przyszłości w oparciu o te badania, będą dużo efektywniej niż dzisiejsze suplementy diety uzupełniały niedobory witamin i składników mineralnych.

Zdjęcie: Flickr/delphaber

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)