Trwa ładowanie...
d2yxc6h

Komisja Europejska pozwoli na stawianie anten 5G bez zezwoleń

Konkretnie chodzi o bezprzewodowe punkty dostępu na małych obszarach, zapewniających wysoką przepustowość i zwiększony zasięg, a także zaawansowane prędkości połączeń. To istotna zmiana dla rozwoju sieci 5G.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie łatwiej stawiać anteny 5G w galeriach, na stadionach i koncertach
Będzie łatwiej stawiać anteny 5G w galeriach, na stadionach i koncertach (pixabay.com)
d2yxc6h

Nowe, małe anteny będą mniej widoczne (wielkością nieprzekraczające 30 litrów). Będą emitowały mniej promieniowania elektromagnetycznego i będą korzystać z niższych poziomów mocy od tradycyjnych, dużych masztów. Będą zatem wytwarzać niższy poziom narażenia niż istniejąca infrastruktura 4G. W działaniu będą przypominać sieć Wi-Fi.

Layer 1

Całkowite narażenie w przypadku wprowadzenia sieci 5G będzie zatem porównywalne z istniejącymi poziomami - będzie ono znacznie niższe od ścisłych unijnych wartości granicznych narażenia, które dla ogółu społeczeństwa są 50 razy niższe od tego, co międzynarodowe dowody naukowe sugerują jako mające jakikolwiek potencjalny wpływ na zdrowie.

Komisja Europejska

Zobacz też: 5G i Wi-Fi w Kołobrzegu na razie nie jest zagrożone

d2yxc6h

5G to filar rozwoju Europy

Komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, powiedział: "Bezprzewodowe sieci 5G stanowią dla Europy filar rozwoju społeczno-gospodarczego, ponieważ umożliwią świadczenie nowych usług w dziedzinie zdrowia i opieki, energii, transportu, edukacji i wielu innych dziedzinach. Ich znaczenie jest dziś jeszcze bardziej widoczne, ponieważ odegrają one kluczową rolę w naszym procesie wychodzenia z kryzysu związanego z koronawirusem".

Zobacz też: Dezinformacja o 5G jest celowa i płynie ze Wschodu - mówi Wiceminister cyfryzacji

Rozporządzenie wykonawcze Komisji zostało poparte badaniem i uwzględniono w nim wkład uzyskany w wyniku dwóch otwartych konsultacji społecznych: w 2019 r. i w 2020 r. Komisja zebrała również i rozpatrzyła opinie i odpowiednie uwagi na piśmie przedstawione przez państwa członkowskie w ramach Komitetu ds. Komunikacji oraz przeprowadziła dwie konsultacje między służbami.

d2yxc6h

Podziel się opinią

Share
d2yxc6h
d2yxc6h
Więcej tematów