Trwa ładowanie...
d33v0zu

Dezinformacja o 5G jest celowa i płynie ze Wschodu - mówi Wiceminister cyfryzacji

Teorie spiskowe o 5G nie ustają. Ludzie palą, albo wycinają maszty telekomunikacyjne, a niektórzy oszuści sprzedają pendrive'y, które mają rzekomo chronić przed falami komórkowymi. Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk wypowiedziała się właśnie na temat i wskazała głównych winowajców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anteny 5G są celem ataków osób wierzących w teorie spiskowe
Anteny 5G są celem ataków osób wierzących w teorie spiskowe (Patrick van Katwijk, Getty Images)
d33v0zu

Buk powiedziała w rozmowie z PolskieRadio24, że dezinformacja jest nieprzypadkowa, stoją za tym opłacane, skoordynowane działania, które płyną głównie zza wschodniej granicy.

Wiceminister cyfryzacji dodała, że "bardzo prosto wzbudzić strach i budować teorie lub narracje spiskowe oraz wygenerować emocje w społeczeństwie". Stanisław Lem natomiast prawie 40 lat temu był świadom, jak trudno takie absurdy obalić.

d33v0zu

Już w kwietniu 2020 wiele czołowych agencji informacyjnych dowiodło, że mamy do czynienia ze skoordynowanymi działaniami celowo szerzącymi dezinformację. Niestety jeszcze gorzej stało się, gdy podchwycili i zaczęli ją propagować celebryci, jak John Cusack czy Woody Harrelson - a tego pierwszego obserwują miliony.

Dezinformacja 5G: działanie finansowane i zamierzone

Wanda Buk zauważyła, że rozsiewanie fake newsów o 5G jest nieprzypadkowe i działa w wielu różnych krajach. Tego typu sieci świadczą według niej o "sile państwa i potencjale gospodarczym". Wiceminister sugeruje więc, że zewnętrznym siłom bardzo zależy na ograniczaniu tego potencjału.

d33v0zu

Buk podkreśliła także, że gdy wprowadzono elektryczność do miast, czy stawiano linie kolejowe, również padały równie absurdalne teorie. Wiceminister zaznacza, że nie ma żadnego dowodu na szkodliwy wpływ fal radiowych 5G, które z punktu widzenia fizyki nie różnią się niczym od 3G i 4G.

d33v0zu

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d33v0zu

d33v0zu
Więcej tematów