Kolejny pozew patentowy Motoroli przeciw Apple'owi

Kolejny pozew patentowy Motoroli przeciw Apple'owi

Kolejny pozew patentowy Motoroli przeciw Apple'owi
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
21.10.2010 11:23

W trwającym sporze patentowym z Apple'em producent telefonów Motorola Mobility usiłuje za pomocą pozwu o unieważnienie zastrzeżonych technologii uprzedzić ewentualną kontrofensywę rywala

Motorola oczekuje od amerykańskiego sądu federalnego wydania werdyktu stwierdzającego, że nie naruszyła jedenastu patentów Apple'a i że są one nieważne, co w przyszłości uniemożliwiłoby dostawcy iPhone'a zgłaszanie stosownych roszczeń. Przedmiotem postępowania są patenty, z powodu których Apple pozwał już tajwańską firmę HTC.

Obraz
© (fot. AFP)

W przeszłości Apple zakwestionował sporne patenty wobec HTC i systemu operacyjnego Android - czytamy we wniosku o stwierdzenie stanu prawnego. Zgodnie z treścią pozwu Motorola negocjowała z Apple'em warunki licencyjne. Niestety, rozmowy okazały się niezbyt owocne. Teraz Motorola obawia się otrzymania zawiadomienia od adwokatów koncernu z Cupertino, więc pozwem o ustalenie stanu prawnego próbuje zawczasu uchronić się przed ewentualnymi roszczeniami producenta iPhone'a. Nieco wcześniej Motorola sama pozwała Apple'a o naruszenie patentów. Natomiast na początku października Microsoft wysunął roszczenia patentowe przeciwko Motoroli.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)