ycipk-29j30r

Latający ścigacz niczym z "Gwiezdnych Wojen". Firma już przyjmuje zamówienia

Firma JetPack Aviation przedstawiła prototyp Speedera. To innowacyjny rodzaj maszyny, zupełnie niczym z filmu sci-fi. Wygląda jak skuter wodny, ale nie pływa, tylko lata. Problemem może być jego cena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Speeder to nowy projekt latającego motocykla
Speeder to nowy projekt latającego motocykla (JetPack Aviation)
ycipk-29j30r

Jeśli oglądaliście "Gwiezdne Wojny", to z pewnością kojarzycie skutery repulsorowe. Te maszyny pojawiały się w praktycznie każdej części tej serii, i zawsze wywoływały masę emocji. Są idealnym odzwierciedleniem wyobrażeń przyszłości transportu.

Wygląda na to, że przyszłość dzieje się już dziś. Jeśli macie wolne 380 tys. dolarów (około 1,4 mln zł) firma JetPack Aviation oferuje coś w rodzaju takiej właśnie maszyny. Speeder, to w rzeczywistości latający dron, kształtem przypominający skuter wodny.

ycipk-29j30r

Speeder działa jak dron. Startuje pionowo (VTOL) i ma przemieszczać się na niewielkie odległości. Chociaż producenci twierdzą, że zasięg maszyny to nawet 72 kilometry, a maksymalny pułap to ok 4,5 kilometra przy prędkości maksymalnej 240 km/h. Brzmi to jednak niewyobrażalnie.

Firma JetPack Aviation już teraz testuje prototyp maszyny. Jednak Speeder znacznie różni się od tego zapowiadanego. Aktualnie testy prowadzone są na prototypie w skali 1:3. Producenci zapowiadają wyprodukować pierwsze 20 pełnowymiarowych maszyn już w 2020 roku.

Zobacz też: Speeder, załogowy "dron" z Poznania, to "zabawka dla bogatych"

ycipk-29j30r

Źródło: Ubergizmo

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29j30r

ycipk-29j30r
ycipk-29j30r