Trwa ładowanie...

Klocki LEGO z recyklingu. Firma wykorzysta plastikowe butelki

Klocki LEGO to zabawka kultowa, znana na całym świecie. Bawią się nimi kolejne pokolenia, a ich popularność wcale nie maleje. Ich piętą achillesową jest fakt, że są wykonane z plastiku. W XXI wieku kwestia ekologii jest kluczowa.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
Share
Klocki LEGO z recyklingu
Klocki LEGO z recyklingu
d2ps6t0

Duński producent klocków szuka sposobu na zmniejszenie wpływu LEGO na środowisko. Problem polega na tym, że konieczne jest opracowanie takiego surowca, który zagwarantuje odpowiednie właściwości zabawek. Tam, gdzie to możliwe, firma korzysta z biopolietylenu. Ten materiał może być jednak wykorzystywany wyłącznie w bardziej miękkich i elastycznych elementach.

Z czego robić klocki LEGO?

W związku z tym, że firmie zależy na rozwoju w kierunku dbania o środowisko, szykują duże inwestycje. Do 2022 roku na ten cel zostanie przeznaczonych 400 milionów dolarów. Już teraz naukowcy wybrali jeden z materiałów, który bazuje na plastiku pochodzącym z butelek poddanych recyklingowi. Powstał już prototypowy klocek z tego materiału.

Faza testów tego materiału będzie trwała około roku. Jednym z wyzwań, które czeka jeszcze na specjalistów LEGO jest opracowanie ekologicznego barwienia klocków.

d2ps6t0

Jak widać do wprowadzenia na rynek klocków LEGO w wersji eko, jeszcze trochę brakuje. Wiele wskazuje jednak na to, że w niedalekiej przyszłości ruszy produkcja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ps6t0

Podziel się opinią

Share
d2ps6t0
d2ps6t0
Więcej tematów