Klimatyzacja nie musi kosztować fortuny

Klimatyzacja nie musi kosztować fortuny
Źródło zdjęć: © Fersk

30.07.2019 15:03, aktual.: 30.07.2019 15:39

Lato w pełni, więc to czas nie tylko upragnionych wakacji, ale uciążliwych i niebezpiecznych fal upałów. Na rynku pojawiły się właśnie nowe urządzenia, ułatwiające przetrwanie najcieplejszych miesięcy roku i niewymagające dużych nakładów finansowych. Są nimi Fersk Vind i Fersk Twinne – przenośne klimatyzatory powietrza, które można zamontować niemal wszędzie.

Ciepło, coraz cieplej…

Latem próżno szukać schronienia przed upałem wewnątrz budynków, ponieważ także i w nich temperatura często osiąga wysokie poziomy. Najgorzej jest w centrach miast, gdzie w godzinach południowych powietrze bywa nawet o 6 stopni cieplejsze niż na obrzeżach. To wynik trwającego przez lata wzrostu gęstości zabudowy i powiększania zasobu powierzchni betonowych oraz asfaltowych kosztem redukcji terenów zielonych. Sytuacja już teraz jest zła, a wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach problem będzie się nasilał. Klimatolodzy wyliczyli bowiem, iż w 2050 r. średnia temperatura będzie o 1,5-2,5 st. C wyższa od obecnej.

W czasie upałów czujemy się słabiej, gdyż organizm podejmuje wysiłek w celu utrzymania stałej temperatury ciała, a na dodatek wraz z potem tracimy wiele cennych mikroelementów. Wzrasta ryzyko odwodnienia, a nocą przez gorąc mamy problemy ze snem. Nie są to najpoważniejsze skutki upałów, ponieważ sprzyjają one także udarom i zawałom, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Podsumowując, klimatyzacja zapewnia komfort, a jednocześnie chroni zdrowie.

Wydajność w atrakcyjnej cenie

Klimatyzatory przenośne w wielu sytuacjach są jedynym rodzajem klimatyzacji, na który możemy sobie pozwolić. Dotyczy to w szczególności mieszkańców bloków, gdzie zastosowanie tradycyjnych rozwiązań wymaga zgody sąsiadów i zarządcy budynku, a w przypadku kamienic i innych starszych obiektów – również konserwatora zabytków. Dla niektórych osób ograniczeniem mogą być też koszty związane z montażem klimatyzatorów stałych. Fersk jest klimatyzatorem przenośnym, który można bez problemu zamontować samodzielnie, dlatego jego zakup to jedyny wydatek, z jakim trzeba się liczyć. Zastosowanie tego typu klimatyzacji nie wymaga też uzyskiwania żadnych zezwoleń.

Obraz
© Fersk

Klimatyzatory przenośne Fersk - Fersk Vind i Fersk Twinne, www.fersk.pl

Klimatyzator przenośny to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w małym pomieszczeniu, choć wszystko zależy od jego wydajności, czyli od mocy chłodniczej. Obliczenie dokładnego zapotrzebowania na nią wymaga uwzględnienia wielu czynników, w tym lokalizacji pokoju i budynku, w którym się on znajduje, powierzchni ścian wewnętrznych i zewnętrznych, wielkości i kierunku wychodzenia okien oraz obecności żaluzji lub folii odbijających światło. Minimalny wynik to 0,03 kW na m³, tak więc w przypadku mieszkań o standardowej wysokości 2,7 m na każde 10 m² potrzebujemy mocy co najmniej 0,81 kW.
Klimatyzator Fersk Vind wyróżnia się mocą chłodniczą na poziomie 1200 BTU, czyli 3,52 kW, co czyni go jednym z najwydajniejszych klimatyzatorów przenośnych dostępnych na rynku i zapewnia wysoką skuteczność w pomieszczeniach o powierzchni 40 m².
Klimatyzator powietrza Fersk Twinne to urządzenie o takiej samej mocy chłodzącej, a mimo to sprawdzi się w jeszcze większych pomieszczeniach. Można bowiem podłączyć do niego dwie rury w celu pobierania ciepłego powietrza spoza budynku zamiast z chłodzonego pokoju. Dzięki temu zachowana zostaje równowaga między ilością powietrza wprowadzanego i wyprowadzanego na zewnątrz. W rezultacie ciepłe powietrze nie wdziera się przez kanały wentylacyjne i nieszczelności i nie spowalnia procesu chłodzenia.

Obraz
© Fersk

Dwururowy klimatyzator Fersk Twinne do powierzchni nawet 46 m², www.fersk.pl

Fersk Twinne może być wykorzystywany jako klimatyzator jednokanałowy, lecz producent rekomenduje montaż dwóch rur. W zależności od wentylacji czy kubatury, urządzenie jest w stanie osiągnąć skuteczność o 25% do 40% większą niż klimatyzator z jedną rurą. Fersk Twinne utrzymuje optymalną temperaturę w pokojach o powierzchni 46 m², a tak wydajne urządzenie można kupić już za 1999 zł.
A gdy zrobi się chłodniej…

Klimatyzator przenośny nie jest montowany na stałe, tak więc gdy lato dobiegnie końca, można wynieść go z pokoju, aby zyskać trochę wolnej przestrzeni. Oznacza to jednak, że przez większość roku urządzenie jest bezużyteczne. Wyjątek stanowią klimatyzatory wyposażone w funkcję grzewczą, które w wielu domach przydadzą się także w jesienne i zimowe dni. Fersk Vind doskonale sprawdza się w roli źródła ciepła, gdyż wyróżnia się wysoką mocą grzewczą. W wielu urządzeniach jest ona niższa od mocy chłodniczej, natomiast tutaj obie są równe, dzięki czemu Fersk Vind bez problemu ogrzeje nawet duże lub słabo ocieplone pomieszczenia.

To nie wszystko, ponieważ klimatyzatory Fersk rozwiążą również problem zbyt wysokiej wilgotności powietrza, której skutkiem jest rozwój chorobotwórczych grzybów i pleśni oraz niszczenie drewnianych mebli, a w razie potrzeby posłuży jako wentylator, odświeżając powietrze bez zmiany jego temperatury. Fersk Vind jest w stanie odprowadzić w ciągu jednej godziny nawet 1,2 l wody, a Fersk Twinne 1,3 l.

Z troską o estetykę wnętrz

Producent klimatyzatorów Fersk zadbał o to, aby sprzęt łączył wysoką wydajność i niską cenę z atrakcyjnym designem, uwzględniając w ten sposób wszystkie oczekiwania współczesnego użytkownika. Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami i nierzadko wkładamy wiele wysiłku w stylową aranżację mieszkania, dlatego mamy prawo oczekiwać, iż domowe urządzenia nie będą zaburzać jego estetyki. Fersk Vind to klimatyzator zamknięty w białej, lekko błyszczącej obudowie o opływowych kształtach, natomiast Fersk Twinne ma równie atrakcyjną obudowę w kolorze srebrnym. Oba modele idealnie wpisują się w popularne teraz trendy wnętrzarskie.

Aktualne ceny i promocje sezonowe dostępne są na stronie Fersk.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)