Kładziesz się wcześnie do łóżka, a rano jesteś jak zombie? Nowoczesne technologie przychodzą z pomocą

Kładziesz się wcześnie do łóżka, a rano jesteś jak zombie? Nowoczesne technologie przychodzą z pomocą

Grzegorz Burtan
25.07.2017 16:33, aktualizacja: 28.07.2017 16:52

Śpisz zalecane siedem godzin, ale dalej ledwo podnosisz się z łożka? To dość częsty problem. Nie powinno to jednak nikogo dziwić – ekrany smartfonów i tabletów, na które często patrzymy przed snem, często obniżają jakość naszego snu. Na rynku są jednak dostępne produkty, które pomogą nam przez noc wypocząć.

Jednym z takich urządzeń jest specjalna mata Sleep Expert. Wkładamy ją pod materac łóżka na wysokości klatki piersiowej i podpinamy do źródła energii. Urządzenie analizuje rytm serca i częstotliwość oddychania przez sen. W bezpłatnej aplikacji pokazuje nam później, jaki procent snu spędziliśmy w poszczególnych fazach. Żeby w pełni wykorzystać nasz czas w nocy, musimy spędzić 10-20 proc. snu w tzw. głębokiej fazie, a mata pozwoli nam ustalić, czy tak było.

Z kolei drugie urządzenie pomoże nam pozbyć się uciążliwego chrapania. Specjalną słuchawkę zakładamy na ucho. Monitoruje ona wibracje naszej czaszki. Jeśli ta wpadnie w rytm charakterystyczny dla chrapania, słuchawki zaczną nas wybudzać – nie do końca oczywiście, tylko do momentu, aż przestaniemy chrapać. Dołączana aplikacja na smartfony pozwoli również sprawdzić, jak często chrapiemy w ciągu snu.

Na końcu sprawdziliśmy polski produkt – maskę do spania Neuroon. Produkt wygląda jak zwykła opaska na oczy, jest jednak naszpikowana elektroniką, która monitoruje sen. A dokładnie fale mózgowe, temperaturę oraz puls. Zamontowane diody LED pomagają nam zasnąć, mogą również delikatnie wybudzić. Tu również w zestawie jest aplikacja, gdzie możemy podejrzeć dane dotyczącego naszego cyklu snu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)