Kingston wprowadził do swojej oferty bezpieczne pamięci flash USB

Kingston wprowadził do swojej oferty bezpieczne pamięci flash USB

Kingston wprowadził do swojej oferty bezpieczne pamięci flash USB
Źródło zdjęć: © Kingston
29.04.2010 12:16

Kingston Digital Europe poinformował o oficjalnym wprowadzeniu do swojej oferty nowych pamięci flash USB. Nowy DataTraveler 5000 dysponuje certyfikatem FIPS 140-2 poziomu 2 (w trakcie certyfikacji na poziomie 3) oraz wyposażony został w 256-bitowy układ sprzętowego szyfrowania danych w standardzie AES - wykorzystujący tryb kodowania XTS oraz algorytm kryptograficzny ECC (oparty na krzywych eliptycznych) - spełniający Zestaw Instrukcji B, zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Kingston DataTraveler 500. wykorzystuje opatentowaną technologię Secured by Spyrus, bazującą na sprzętowym 256-bitowym standardzie szyfrowania AES-XTS oraz kryptograficznym Zestawie Instrukcji B, włączając w to algorytmy ECC. Zestaw Instrukcji B - wyselekcjonowany i zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz Departament Obrony - przeznaczony jest do współdzielenia poufnych danych w środowiskach międzynarodowych.

Obraz
© (fot. Kingston)

System certyfikacji FIPS 140-2 wymaga weryfikacji dostępu do danych, zgodnej z wymogami federalnymi, ustanowionymi przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (NIST). Większość amerykańskich agencji rządowych wymaga także, aby dane znajdujące się poza siecią, i aktualnie nie będące w użyciu, szyfrowane były w standardzie FIPS 140-2. Poziom 2 zabezpieczeń oznacza, że Kingston DataTraveler 5000 ma obudowę jednoznacznie wskazującą na wszelkie próby fizycznej ingerencji osób niepowołanych. Produkt wyposażony jest również w dedykowany układ autodiagnostyczny, sprawdzający poprawne działanie modułu kryptograficznego przy każdym podłączeniu do portu USB. DataTraveler 5000 poddawany jest obecnie rygorystycznym testom, których celem jest uzyskanie bardziej restrykcyjnego certyfikatu FIPS 140-2 poziomu 3.

Kingston DataTraveler 5000 dostępny jest w wersjach o pojemności 2 GB, 4 GB, 8 GB oraz 16 GB. Na zamówienie może także zostać wyposażony w aplikację skanującą pamięć i komputer na obecność złośliwego oprogramowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)