Już jutro Exatel Security Days. Wszystko, co musisz wiedzieć o "hakowaniu na Narodowym"

Już jutro Exatel Security Days. Wszystko, co musisz wiedzieć o "hakowaniu na Narodowym"

Już jutro Exatel Security Days. Wszystko, co musisz wiedzieć o "hakowaniu na Narodowym"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
04.06.2019 15:34

Cyberataki nie ustają. Praktycznie co sekundę pada jakaś witryna, zabezpieczenia zostają złamane lub ktoś traci wszystkie oszczędności. Z takimi problemami mogą poradzić sobie tylko eksperci, którzy co roku spotykają się na Exatel Security Days.

Idealne zabezpieczenia nie istnieją. Wszędzie można się włamać. Najlepszym dowodem na to stwierdzenie jest ilość zaatakowanych serwerów państwowych w ostatnich latach.

Atakują też nas, zwykłych ludzi. Otrzymujemy masę spamu z "niebezpieczną zawartością". Trafiają do nas setki fałszywych faktur, wysyłanych przez oszustów, liczących, że nie zaświeci nam się lampka. Problem cyberataków dotyczy każdego, kto żyje w dzisiejszych czasach.

Dlatego organizuje się takie imprezy, jak Exatel Security Days. Stadion Narodowy już czwarty raz będzie "wypełniony hakerami", po to, aby dyskutować i dzielić się wiedzą z innymi ekspertami. Imprezę, która odbędzie się 5 i 6 czerwca serdecznie zapraszamy.

Cena biletów na Exatel Security Days:
- biznes – 700 zł;
- samorząd – 200 zł;
- służby mundurowe, administracja państwowa, NGO – 0 zł.

Podczas dwudniowej imprezy odbędzie się kilkadziesiąt wystąpień, prelekcji i sesji roundtable. Swoją wiedzą podzielą się nie tylko eksperci Exatela i instytucji rządowych, ale także z firm komercyjnych. Wśród mówców będzie m.in. jeden z najbardziej znanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa – Adam Haertle.

Firma Exatel ma wiele wiedzy, którą chce się dzielić i wielu specjalistów wartych wysłuchania. Ta państwowa firma jest operatorem części światłowodów i obsługuje m.in. infrastrukturę krytyczną Polski.

Oprócz wystąpień, konferencji, prelekcji i ogólnej formy teoretycznej, można szykować się także na konkurs cybersecu w praktyce. Tak zwany "Capture The Flag", czyli zdobądź flagę, to zawody dobrze znane w środowisku hakerskim.

I chociaż nazwę zapożyczono z gier online, takich jak Unreal Tournament czy Quake, to faktyczny zamysł jest zupełnie inny. Zawodnicy będą rozwiązywać rozmaite zadania informatyczne. Wśród nich włamania na wskazany serwer czy eksfiltracja danych do rozwiązania programistycznych łamigłówek. Klasyczny turniej dla hakerów wysokiej klasy.

Więcej dowiedzie się na stronie Exatel Security Days.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)