Jeff Bezos wziął rozwód. Jego żona otrzyma majątek - 38 miliardów dolarów

Jeff Bezos wziął rozwód. Jego żona otrzyma majątek - 38 miliardów dolarów

Jeff Bezos wziął rozwód. Jego żona otrzyma majątek - 38 miliardów dolarów
Źródło zdjęć: © East News | Michael Buckner/Variety/REX/Shutterstock
Arkadiusz Stando
30.06.2019 18:29, aktualizacja: 01.07.2019 08:49

Była żona Jeffa Bezosa, MacKenzie Bezos, stanie się czwartą najbogatszą kobietą na świecie. W jaki sposób? A w taki, że Jeff Bezos przekazuje jej 4 proc. akcji firmy Amazon.

Według informacji podawanych przez The Guardian, sędzia ma podpisać dokumenty prawne, na których mocy MacKenzie Bezos otrzyma akcje Amazona o wartości 38 miliardów dolarów. To największa suma jaka kiedykolwiek padła w akcie rozwodowym. Poprzedni rekord wynosił "zaledwie" 2,5 miliarda dolarów.

49-latka stanie się czwartą najbogatszą kobietą na świecie. Jednak jak sama zaznacza, przynajmniej połowę ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne. MacKenzie poślubiła Bezosa w 1993 roku, czyli jeszcze rok przed tym, jak Jeff ruszył firmę Amazon, pracując w swoim garażu.

Pomimo utraty 38 miliardów dolarów, Jeff Bezos nadal pozostanie liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Na swoim koncie będzie posiadać nadal 118 miliardów dolarów.

Jeff Bezos, za pośrednictwem Twittera, przekazał światu informację, że całkowicie popiera to, co ma zamiar robić MacKenzie. Mówił, że jest z niej dumny i cieszy go, że była żona ma zamiar brać udział w akcjach charytatywnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)