Jedyne ciekawe nagranie z użyciem fidget spinnera jakie zobaczysz. NASA zabrało go w kosmos

Jedyne ciekawe nagranie z użyciem fidget spinnera jakie zobaczysz. NASA zabrało go w kosmos
Źródło zdjęć: © NASA
Arkadiusz Stando

17.10.2017 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od czasu do czasu NASA udostępnia nagrania z życia codziennego astronautów. Znajdują się na youtube'owym kanale "NASA Johnson". Tym razem amerykańska agencja wysłała fidget spinnera na stację kosmiczną. Oto, jak zabawka zachowuje się w kosmosie.

NASA wpadła na pomysł wysłania spinnera w kosmos. Biorąc pod uwagę stan nieważkości, w jakim znajduje się zabawka, to naprawdę niezły pomysł, bo ile czasu da radę kręcić się bez przyciągania ziemskiego? Niestety z nagrania tego się nie dowiedzieliśmy. Pozostaje nacieszyć się tym, jak spinner latając bez grawitacji, obraca się wokół własnej osi.

Fidget spinner początkowo został zaprojektowany jako zabawka pomagająca w leczeniu dzieci z ADHD i autyzmem. Miała polepszyć koncentrację oraz obniżać niepokój i lęk. Jednak tych właściwości nie udowodniono.

Zamiast tego zebrała negatywne opinie od nauczycieli oraz duchownych. Według pierwszych, dekoncentruje dzieci podczas lekcji. Natomiast drudzy uznali spinner za narzędzie okultystyczne.

Fala popularności tej kontrowersyjnej zabawki rozpoczęła się na początku 2017 roku. Na całym świecie zdobyła masę fanów i hejterów. Na youtubie jest aktualnie około 8 milionów nagrań o fidget spinnerach. Większość filmików pokazuje "tricki" jakie można wykonywać tą zabawką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)