Jak zarobić więcej na Allegro? Coraz więcej firm osiąga milionowe obroty

Jak zarobić więcej na Allegro? Coraz więcej firm osiąga milionowe obroty
Źródło zdjęć: © PAP

23.05.2019 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy wystawiające się na Allegro osiągają coraz większe obroty, a ostatni rekordzista przekroczył milion złotych w ciągu 19 dni. Damian Zapłata, członek zarządu Allegro wypowiedział się, jak zarabiać więcej, dzięki biznesowemu podejściu i współpracy z najlepszymi.

Coraz więcej sklepów rozwija się w sprzedaży internetowej, a czasy, kiedy Polacy nie ufali sklepom internetowym już raczej minęły. Damian Zapłata, członek zarządu Allegro i jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie e-commerce'u, uważa, że współpraca z Allegro daje firmom i sklepom internetowym największe możliwości na zwiększenie obrotów.

- Widzimy, że bycie na Allegro "uwiarygadnia" część sprzedawców w oczach kupujących. - mówi Damian Zapłata w rozmowie z WNP.pl. Allegro daje dostęp do prawie 17 milionów kupujących, a przy tym nie pobiera od sprzedających dodatkowych opłat za możliwość dotarcia do tak szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo zmiany wprowadzane na Allegro, mają sprawić, że zarówno dla kupujących, jak i sprzedających zakupy na platformie będą jeszcze korzystniejsze.

Obraz
© WP.PL | WP.PL

Damian Zapłata zauważa również, że współpraca Allegro z dystrybutorami pozwala im poszerzać ofertę własnego sklepu, jednak daje też możliwość firmom na łatwe dotarcie do klientów. Pewność i bezpieczeństwo, jakie Allegro stara się zapewniać klientom, to dodatkowy plus, który zyskują sprzedający za pośrednictwem tej platformy. Łatwiejszy dostęp do klientów i atrakcyjniejsze prowizje mają pozytywnie wpływać na zwiększające się obroty firm wystawiających się na Allegro.

Allegro i zakaz handlu w niedzielę

W wywiadzie Damian Zapłata zauważa również, że niewątpliwie Allegro, podobnie jak wiele innych sklepów internetowych korzysta na polskim zakazie handlu w większość niedziel. Przede wszystkim kupujący mają w sieci już dostęp do niemal wszystkich typów towarów. Nawet Allegro poszerza nieustannie swoją ofertę, w tym także o żywność.

Dodatkowo do końca roku firma chce wprowadzić możliwość korzystania z wyszukiwania wizualnego, dzięki któremu będziemy mogli szukać produktów na Allegro na podstawie zrobionego zdjęcia towaru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)