Jak zarobić więcej na Allegro? Coraz więcej firm osiąga milionowe obroty

Jak zarobić więcej na Allegro? Coraz więcej firm osiąga milionowe obroty

Jak zarobić więcej na Allegro? Coraz więcej firm osiąga milionowe obroty
Źródło zdjęć: © PAP
23.05.2019 13:12

Firmy wystawiające się na Allegro osiągają coraz większe obroty, a ostatni rekordzista przekroczył milion złotych w ciągu 19 dni. Damian Zapłata, członek zarządu Allegro wypowiedział się, jak zarabiać więcej, dzięki biznesowemu podejściu i współpracy z najlepszymi.

Coraz więcej sklepów rozwija się w sprzedaży internetowej, a czasy, kiedy Polacy nie ufali sklepom internetowym już raczej minęły. Damian Zapłata, członek zarządu Allegro i jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie e-commerce'u, uważa, że współpraca z Allegro daje firmom i sklepom internetowym największe możliwości na zwiększenie obrotów.

- Widzimy, że bycie na Allegro "uwiarygadnia" część sprzedawców w oczach kupujących. - mówi Damian Zapłata w rozmowie z WNP.pl. Allegro daje dostęp do prawie 17 milionów kupujących, a przy tym nie pobiera od sprzedających dodatkowych opłat za możliwość dotarcia do tak szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo zmiany wprowadzane na Allegro, mają sprawić, że zarówno dla kupujących, jak i sprzedających zakupy na platformie będą jeszcze korzystniejsze.

Obraz
© WP.PL | WP.PL

Damian Zapłata zauważa również, że współpraca Allegro z dystrybutorami pozwala im poszerzać ofertę własnego sklepu, jednak daje też możliwość firmom na łatwe dotarcie do klientów. Pewność i bezpieczeństwo, jakie Allegro stara się zapewniać klientom, to dodatkowy plus, który zyskują sprzedający za pośrednictwem tej platformy. Łatwiejszy dostęp do klientów i atrakcyjniejsze prowizje mają pozytywnie wpływać na zwiększające się obroty firm wystawiających się na Allegro.

Allegro i zakaz handlu w niedzielę

W wywiadzie Damian Zapłata zauważa również, że niewątpliwie Allegro, podobnie jak wiele innych sklepów internetowych korzysta na polskim zakazie handlu w większość niedziel. Przede wszystkim kupujący mają w sieci już dostęp do niemal wszystkich typów towarów. Nawet Allegro poszerza nieustannie swoją ofertę, w tym także o żywność.

Dodatkowo do końca roku firma chce wprowadzić możliwość korzystania z wyszukiwania wizualnego, dzięki któremu będziemy mogli szukać produktów na Allegro na podstawie zrobionego zdjęcia towaru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)