Jak wyłączyć Upday? Poradnik dla użytkowników Samsunga

Jak wyłączyć Upday? Poradnik dla użytkowników Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

29.01.2019 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Upday to produkt dedykowany dla urządzeń Samsunga korzystających z Androida. Działa w bardzo podobny sposób do Google News - zalewa powiadomieniami, co może irytować. Wystarczy wyłączyć powiadomienia, lub aplikację.

Upday jest aplikacją, którą znajdziemy na urządzeniach Android Samsunga, np. serii Galaxy. Selekcjonuje najważniejsze wiadomości z kraju, świata i wszelkich interesujących nas działów. Na podstawie tego, co najczęściej przyciąga naszą uwagę ustala nasze preferencje i pokazuje więcej takich wiadomości.

Jak usunąć Upday z ekranu głównego?

Aplikacja jest pre-instalowana na każdym smartfonie Samsunga. Oprócz przesyłania powiadomień, Upday możemy znaleźć także na jednej ze stron ekranu głównego.

Aby ją usunąć z ekranu głównego, musimy przytrzymać palcem na dowolnym, ale pustym miejscu. Następnie przechodzimy do strony, na której mieści się Upday. W prawej górnej części ekranu powinien znajdować się suwak, który należy przesunąć. Teraz aplikacja nie pojawia się już jako karta ekranu głównego.

Jak wyłączyć powiadomienia Upday?

Powiadomienia z aplikacji Upday wyłączymy w ten sam sposób, co w każdej innej aplikacji Androida. Przechodzimy do ustawień, a następnie wyszukujemy "Aplikacje i powiadomienia">"Zarządzanie powiadomieniami" a następnie wyszukujemy Upday na liście. Teraz wystarczy tylko odznaczyć suwak "powiadomienia".

Można wyłączyć powiadomienia także w inny sposób. Otwieramy Upday, a następnie w rozwijamy "Ustawienia", czyli trzy pionowo ułożone kropki w prawej, górnej części ekranu. Tam również znajduje się suwak, który wystarczy odznaczyć, aby pozbyć się powiadomień.

Jak wyłączyć Upday?

Jeśli chcecie całkowicie się pozbyć aplikacji, również istnieje taka możliwość. Aby to zrobić, otwieramy "Ustawienia" a następnie "Aplikacje". Tutaj znajduje się pełna lista oprogramowania zainstalowanego na naszym urządzeniu. Jeśli nie możecie znaleźć tam Upday, należy w górnej, prawej części ekranu przycisnąć trzy pionowo ułożone kropki i zaznaczamy opcję "pokaż aplikacje systemowe".

Aplikacji nie da się odinstalować, ale kiedy wejdziemy w jej ustawienia możemy ją wyłączyć. Wystarczy nacisnąć "wyłącz", a aplikacja zostanie dezaktywowana. To znaczy, że urządzenie będzie działać tak, jakby jej nie było, mimo, że wszystkie pliki pozostaną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)