Jak ukryć aktywność na Instagramie? Na szczęście można to zrobić

Jak ukryć aktywność na Instagramie? Na szczęście można to zrobić

Jak ukryć aktywność na Instagramie? Na szczęście można to zrobić
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Arkadiusz Stando
29.01.2019 13:52

W ubiegłym roku Instagram wprowadził możliwość sprawdzania aktywności innych użytkowników. Istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji. Tłumaczymy, jak to zrobić.

Instagram od kilku lat staje się czołowym medium społecznościowym. Dla niektórych jest już nawet zamiennikiem Facebooka. A dzieje się to z wielu powodów. Przede wszystkim jest łatwiejszy, bardziej przejrzysty i pozwala szybko znaleźć to, czego chcemy.

Przez pewien czas pozwalał też na większą dozę prywatności... ale z czasem zaczęło się to zmieniać. Instagram początkowo służył tylko do umieszczania zdjęć i dodawania im filtrów. Aż tu nagle pojawiła się możliwość wysyłania wiadomości prywatnych. Później było tylko gorzej - dodano opcję sprawdzania czyjejś aktywności.

Jak sprawdzić czyjąś aktywność na Instagramie?

Instagram pokazuje aktywność osób, z którymi prowadziliśmy rozmowę w sekcji prywatnych wiadomości. Tuż przy nicku osoby pokazuje się informacja o ostatniej aktywności - na przykład "wczoraj", "pięć minut temu" czy "aktywny teraz".

Jak wyłączyć aktywność na Instagramie?

Status aktywności można wyłączyć w Ustawieniach. Musimy odszukać sekcję "Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie przejść do "Status aktywności". Tam wystarczy odznaczyć "Pokaż status aktywności", aby obserwowane przez nas osoby, z którymi prowadziliśmy rozmowy, nie widziały naszej aktywności.

Młodzi uciekają z Facebooka - wolą Instagram i TikTok

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji wśród młodych ludzi. Oni nie chcą spędzać czasu na Facebooku. Dlaczego? Bo tam ich prywatność jest znacznie mniejsza. Nie chodzi o zasady, czy działanie serwisu, ale o to, kto na nim przebywa. Spędzają sieciowy czas na terytorium wolnym od sytuacji, w której "mama komentowała im posty i oznaczała się z koleżankami na śmiesznych memach".

I nie ma się co dziwić, że młodzi ludzie nie chcą być na Facebooku. Platforma, jej zawartość i sposób korzystania nie należą już do wyznaczających trendy. Tak naprawdę, to ledwo starają się za nimi nadążyć. Portal Marka Zuckerberga próbuje, ale nie idzie w tą stronę, co trzeba. Widać to po reakcjach, na ostatni projekt Facebooka - tak zwany "LOL".

Na Instagramie, ale szczególnie na TikToku (wcześniej Musical.ly)
nie mają takich problemów. Ale tam też należy dostosować swoje ustawienia prywatności w odpowiedni sposób. Instagram powoli również się "starzeje", a młodzi też mają na to swój sposób. Zakładają kilka kont - jedno publiczne dla wszystkich, a kolejne prywatne, gdzie przyjmują tylko najbliższych znajomych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)