Trwa ładowanie...
dzj4lbr

Jak dzwonić z komputera? Prosty i szybki sposób na dzwonienie z komputera

Koronawirus w Polsce zmusił wielu z nas do pozostania w domu. Z tego powodu coraz częściej szukamy nowych sposobów na komunikację z bliskimi. Dzwonienie z komputera na telefon, to z jeden z nich, a dzięki dedykowanym aplikacjom jest też bardzo prosty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzwonienie z komputera na telefon - prosty i skuteczny sposób
Dzwonienie z komputera na telefon - prosty i skuteczny sposób (Fotolia)
dzj4lbr

Epidemia koronawirusa w Polsce może jeszcze na długo zatrzymać nas w domu. Do 6 kwietnia zanotowano ponad 4000 przypadków zakażeń w naszym kraju. Na razie wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa światowa pandemia, więc musimy dopasować się do nowej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Jedną z przeszkód może być utrudniony kontakt z bliskimi lub współpracownikami. Dzwonienie z komputera na telefon może być sporym ułatwieniem w tej sytuacji.

Kontaktowanie się za darmo ze znajomymi, którzy mieszkają np. za granicą to nic trudnego. Obecnie bardzo często wystarczy jedynie instalacja aplikacji oraz dostęp do internetu, by za darmo wykonać połączenie. Te same rozwiązania możemy zastosować w obecnej sytuacji do kontaktu z bliski czy współpracownikami, z którymi przez pandemię COVID-19 nie możemy spotkać się "na żywo".

Jak dzwonić z komputera na komórkę?

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie, jak dzwonić z komputera na telefon nie jest skomplikowana. Wystarczy skorzystać z dostępnej dla każdego systemu Windows lub iOS aplikacji "Messenger", która poza wysyłaniem wiadomości pozwala również na dzwonienie. Warto dodać, że do niedawna mogliśmy korzystać z aplikacji bez konieczności zakładania profilu na Facebooku. Zasady użytkowania się zmieniły, jednak wciąż Messenger jest wygodnym sposobem, by komunikować się z bliskimi. Oto krótka instrukcja:

  • Na początku pobieramy aplikację "Messenger" na telefon oraz komputer. Po czym wszystkie kolejne czynności wykonujemy tak samo na smartfonie, jak i komputerze.
  • Po uruchomieniu programu musimy się zalogować bądź zarejestrować, jeśli nie mamy konta.
  • Następnie w polu z lupką na górze, musimy wpisać imię oraz nazwisko osoby, do której chcemy zadzwonić (również powinna posiadać konto w aplikacji, w przeciwnym wypadku program jej nie znajdzie).
  • Teraz wybieramy daną osobę. Pojawi nam się okienko konwersacji, gdzie w prawym górnym rogu znajdziemy ikonkę słuchawki – musimy ją wybrać i czekać aż osoba odbierze. Na ekranie telefonu lub komputera pojawi się informacja o połączeniu. Musimy wybrać zieloną słuchawkę i gotowe. Istotne w całym procesie jest, by zarówno laptop, jak i telefon było podłączone do internetu. Dodatkowo zawsze w czasie połączenia głosowego, możemy włączyć kamerkę (należy wybrać ikonkę kamerki na ekranie rozmowy), co pozwoli nam na wideo rozmowę.
dzj4lbr

Zobacz też: Pierwsze kroki z Asystentem Google

Warto pamiętać, że jeśli planujemy z kimś dłuższą rozmowę lub wieloosobową konferencję, warto zaopatrzyć się również w dobrej jakości słuchawki. Dzwonienie z komputera na telefon przy pomocy tej popularnej aplikacji, to łatwy sposób na kontakt z każdym na całym świecie. Zobacz programów i aplikacji, ułatwiających nam kontakt telefoniczny za pośrednictwem komputera:

Zobacz też:

dzj4lbr

Podziel się opinią

Share

dzj4lbr

dzj4lbr
Więcej tematów