Jak działają spamerzy

Jak działają spamerzy

Jak działają spamerzy
17.07.2009 13:57

Uczeni z Indiana University postanowili zbadać proces pozyskiwania adresów e-mailowych przez spamerów. W tym celu w ciągu pięciu miesięcy zamieszczono w Sieci 22 230 unikatowych adresów, aby następnie zmierzyć liczbę przesłanych na nie elektronicznych śmieci. Pisze o tym magazyn "Technology Review"

Wyniki badańPDF przedstawione podczas kalifornijskiego sympozjum Conference on E-mail and Anti-Spam działają na wyobraźnię: co druga osoba publikująca swój adres jawnie w internetowym poście może się spodziewać otrzymania niechcianych wiadomości. Nieco lepiej sprawy się mają w przypadku podawania adresu podczas rejestracji. Okazuje się, że tylko z nielicznych poważnych serwisów dane te trafiają do spamerów - twierdzą naukowcy.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Ponadto dla celów badawczych utworzono specjalną stronę WWW, która każdemu z odwiedzających wyświetlała inny adres e-mailowy. Okazało się wtedy, że używane przez spamerów szperacze (crawlery) działają często w ograniczonych obszarach Sieci, dzięki czemu daje się je odróżnić od typowych robotów wyszukiwarkowych. "Chcąc uniemożliwić gromadzenie adresów, możliwe byłoby zablokowanie jedynie niewielkiej liczby numerów sieciowych związanych z działalnością crawlerów" - piszą autorzy badań.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)